Avatar uživatele
zjentek

Můžu nad svým pozemkem sestřelit drona?

když mám zbrojní pas na ty brokovnice, co mám doma, tak můžu jej sejmout, když ho mám přímo nad bazénem? A musí mi pak majitel drona zaplatit vyčištění bazénu? :o
Doplňuji:
..a když se u mě dotkne země, je můj???
Napadlo mě, že bych poslal starou do koruny vzrostlého ořechu, kde by nenápadně číhala a pak by na toho drona hodila třeba síť, nebo by se na něj vrhla a chytla jej ..můžem si jej takto ulovit jako motýlka? :o
..a nepište mi, že si nemůžu doma chytit motýlka, páč bělásek je škodná a víme, že můžem..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, honza001 před 3594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Questman

Sestřelit ho sice můžeš (fyzikální zákony to umožňují, jedině selhání zbraně by ti v tom mohlo zabránit) ale pokud se přímo nedotkne tvého pozemku, tak ho nijak poškodit nesmíš (stejně tak, jako nesmíš sestřelit dopravní letadlo nebo satelit, když ti náhodou letí nad střechou ;) )
Pokud ti to vadí a děje se to opakovaně, promluv si s majitelem drona nebo řeš věc s policií ČR.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Sestřelit ho nemůžeš. Vzdušný prostor nad tvým pozemkem ti nepatří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirkajirka

Jestli vlastníš zbrojní pas na brokovnice tak určitě víš že podle loveckého zákona ji smíš použít jen k povolenému lovu zvířete na dané honitbě.I škodnou jako je třeba pes,kočka může odstřelit jen myslivecká stráž a to ještě za určitých podmínek.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Proč bys ho střílel, třeba ti jen „veze“ pizzu?! 🙂

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/340161-inovativni-pizzerie-dorucuje-jidlo-pomoci-dronu.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

jikrajikra: a sakra, to jsem ani nevěděl ..my střílíme každej rok na Silvestra do vzduchu už cirka 25let a ještě nikdo nepřilít ..někdy taky vystřelujeme prakem vršky od PET lahví a pak do nich mezi barákama pálíme, je to děsná bžunda a lidi kolem se dobře baví ..mimochodem, nemám lovecký brokovnice. Myslivci jsou podle mě podlí vrazi :o

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..takovýho drona si spleteš s holubem raz dva :o
https://www.go­ogle.cz/search?q=spor­tovn%C3%AD+kr%C­3%A1tk%C3%A1+bro­kovnice&clien­t=firefox-a&hs=MwP&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=J1a­pU628KIvX7Ab2w4CQAQ&­ved=0CCcQsAQ&biw=1280&bi­h=923

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kablik

s nikým se nebav sestřel ho prakem, když použiješ střelnou zbran tak s tím můžeš mít potíže i když máš zbrojní pas, domnívám se že střílet se dá jen za učitých okolností a na určených místech, např. lovu atd.

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

emefej: von je 2m nad zemí a provokuje :o ..a dvoumetrový tyčky na rajčata mně patří, protože se dotýkaj země? Tak já o něj šikovně opřu tyčku ..pak do něj střelit můžu?

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

pokud víš čí je, tak se s ním domluvit ev. udat. Pokud nevíš čí je, tak buď udat, nebo přes něj hodit síť a brzo se dozvíš čí je. Jaké budou následky netuším.

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek