mrblackwell

Můžu nabít autobateri ve svahu?

Potřeboval bych dobít baterií.Ale mám pozemek mírně z kopce.Takže auto je nakloněné.Mohl by v tom být problém,když baterie bude při nabíjení nakloněna v autě ?A nebo to nevadí.
Dík za odpoved

Odpovědi
Hlada

Nevadí. Hladina elektrolytu je tak vysoko, že při běžném náklonu nezůstanou desky na suchu.

honza19hk

do určitého sklonu to nevadí. jestli máš ale pozemek třeba 100% sklonu tak to na to zapomeń.
Jednou jsem měl půjčenou tatru 815 AV14 8×8,jel jsem s ní do kopce který měl lehce přes 100% a bateka vytekla.