Džanička

Můžu mít urnu s tatínkovým popelem doma, když nemáme hrob? Nebo musí zůstat v krematoriu?

To může trvat i roky než se na nějaký hrob zmůžu. Děkuji za info.. :(

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, můžeš jí mít doma.

Další odpovědi
ReHu

Ano, můžeš ji mít doma.
Potvrzuji odpověď. Emefej.

lejdy.můn

Džaničko, jestli je to teď čerstvá záležitost, tak přijmi mou upřímnou soustrast a věř, že ti přeju hodně síly – ty první měsíce nebudou vůbec lehký, znám to taky. :'-(
Ještě k tomu hrobu: pokud si teď nemůžete hrob dovolit a mít tatínkův popel doma bys třeba psychicky špatně snášela (já bych to teda asi nedokázala), je tu ještě možnost uložit urnu na přechodnou dobu do kolumbária. Pronájem 1 schránky se většinou pohybuje kolem 1500–3000 Kč/10 let, ale hodně záleží na lokalitě: musela by ses přeptat přímo na vybraném místě, víc ti v tomto bohužel neporadím.
Nájem samotnýho hrobovýho místa vyjde finančně víceméně nastejno, ale zase je potřeba připočíst náklady na zhotovení náhrobku, čímž ti celkové výdaje vyskočí na značně vyšší částku. Nás to tehdy přišlo na nějakých 30.000 Kč (včetně základů), a to jsme ještě vybírali z těch levnějších variant. Byznys holt prorůstá všemi oblastmi života, co naděláš. ☹