DIH

Můžu mít svoje razítko jako živnostník když budu pracovat jako obchod. zástupce pro jednu společnost?

Co takové razítko musí obsahovat?

Nejlepší odpověď
Emefej

Svoje razítko mít můžeš, pokud nechceš kulaté se státním znakem, tak ti udělají téměř libovolné. Záleží na tom, pro jaké účely ho potřebuješ. Obvykle obsahuje jméno, adresu, IČ.
Doplňuji:
Kromě kulatého razítka ti také neudělají razítko, která obsahuje chráněné obchodní názvy či registrované značky.

Další odpovědi
jinsun

razítko může mít naprosto kdokoliv ;)
většinou se na razítkách vyskytují údaje o tobě(jméno, telefon, email) adresa a název společnosti, můžeš uvést i své IČ

Filip1135

Našel jsem docela dobrou stránku, kde umí poradit. https://www.ob­chodrazitek.cz/faq/vzo­ry-otisku-razitek

Dochy

Emefej: Těžko bude člověk v razítkárně kontrolovat, zda „Coca-Cola“ máš na svém návrhu razítka oprávněně. Na úřední razítko si dá bacha, ale obchodní název či značku už bude muset žalovat postižená společnost.

Emefej

Moje vlastní zkušenost je jiná. Ve výrobně razítek ve které jsem si kdysi něco objednával, měli k dispozici seznam „chráněných“ výrazů, který byl součástí objednávkového formuláře.

Dochy

Ok, možná se něco změnilo, nebo se do toho pustilo vedení dané razítkárny. Před cca 10–15 lety jsem v jedné výrobně razítek brigádničil a řešili jsme jen kulaté lvíčky a razítka lékařů. A jak jsem se doslechl, tak lékaři se začli řešit až po nějaké kauze z minulosti…