tacco

Může zakrslý králík žrát oves, pšenici, sezamová semínka, sóju, hrách a neůplně suchý jetel?

Původní dotaz
Může zakrslý králík oves pšenici sezamová semínka sóju hrách a neůplně suchý jetel?

Nejlepší odpověď
cochee

Obilí ano, sezamové semeno opatrně – je tučné, soju raději ne, hrách, tedy spíše hrášek (lusky) omezeně. Jetel i čerstvý, nesmí pouze být zapařený. Jetel se zapaří, pokud leží na hromadě a není pročechraný, strčíš-li do hromady ruku, cítíš znatelně teplo – zapaření velmi napomáhá vlhkost nebo mokrost, i když i u mokrého jetele se dá zapaření předejít.

Další odpovědi
Drap

Může. S obilím opatrně, je pro něj nejvhodnější oves. sezamová semínka, soju a hrách jen stopově, pokud se bavíme o plodech. Jako zelené krmení může soju,sezam i hrách bez problémů. Ale i takové zelené krmení je hodně kalorické. . Jetel může jak zelený, tak i suchý, nebo některé stádium mezi tím. Jinak ve stravě by nemělo kromě čerstvého zeleného krmení nechybět ani seno. Při skladbě krmení nezapomeň na to, že všeho je třeba s mírou. Sena může mít i navíc, z toho se nepřežere a nebude enormě tloustnout. Seno nejlépe si usušit kvalitní své, nejlépe z otavy, kratší.

Danina65

Souhlasím s pány, a opravdu velkou pozornost věnovat dávkám, kamarádka, duše dobrotivá, si vykrmila zakrslíka téměř na pekáč 🙂