Zlatonka

Může těhotná žena pít čerstvý zázvorový čaj?? Není to nějak škodlivé pro plod??

Mám na mysli čerstvě nastrouhaný zázvor.

Nejlepší odpověď
anonym

Zadala jsem si „zázvor v těhotenství“ a vyjelo mi mnoho odporných i laických názorů, tak se podívej. V těhotenství se zázvor doporučuje v počátcích proti nevolnostem, ale spíše jako kandovaný. O konzumaci čerstvého zázvoru se informuj na doporučených odkazech.
Doplňuji:
„odborných“

Další odpovědi
odpomass

Zázvorový čaj v přiměřeném množství (např. 1,2 denně) určitě těhotné ani plodu neublíží, to bych se bála úplně jiného druhu potravin ;)

Drap

Určitě může, ovšem v rozumném množství, jako nakonec vše v takovémto stavu.