jirkec

Může škola požadovat po žácích službu u vchodu školy během výuky?

Myslím si, že na to právo nemá, jelikož během inspekce najednou služba zmizela.
Doplňuji:
Jedná se o střední průmyslovou školu. A jde o to, že nemám zájem být na nějaké službě. Když už v té škole jsem, tak ať se aspoň něco naučím. Moje budoucnost a schopnosti jsou pro mě trochu víc, než se jeden den válet na službě.

Nejlepší odpověď
Tyler Durden

Osobně to považuji za poměrně kontroverzní záležitost. Mě osobně selský rozum říká, že zajištění objektu školy proti pohybu nežádoucích osob v ní a pod. je poviností školy resp. jejího zřizovatele a neměl by k tomuto účelu využívat žáky.

Jako perličku ze svých studií uvádím, že na soukromé střední škole (tzn. kde se za výuku přímo vybíraly každý měsíc peníze) byli přímo z výuky vybráni studenti mužského pohlaví a bez možnosti se převléknout šli obrušovat od rzi složitě tvarovaný historizující plot. Že na začátku hodiny vyučující oznámil, že právě dnes probíraná látka bude předmětem zitřejší prověrky nikoho nezajímalo…
„Geniální“, škola vybrala školné za výuku, kterou nám neumožnila a ještě jsme ji zhodnocovali nemovitost.

Dovětek: Po čase jsem přestoupil na jinou školu a ta původní později zanikla…

Další odpovědi
Drap

Nepíšeš sice jaká škola, ale u některých škol je i toto možné.

cliwe

Jste nějaká divná generace. Za nás /90.léta/ jsme byli rádi za službu u dveří, aspoň jsme se nemuseli učit.Teď byste za to asi chtěli i platit nebo co :D

Skvirukl

Záleží na školním řádu. Pokud to v řádu není uvedeno, tak by to škola požadovat neměla. Požadavek školy by byl neoprávněný. Další věc je, že žáci nemají během vyučování co dělat u vchodu školy. Mají být na vyučování. Pokud vyučování nemají a ani nechodí na nějaké kroužky mimo vyučování, tak nemají ve škole v podstatě co dělat. Jednání školy opravdu nemusí být v pořádku.

melanie

A proč tu službu máte ? Abyste zneškodnili potencionálního zloděje ? :D

bolak

Tyler Durden: asi jsi byl jediný schopný odstraňovač rezu a když jsi odešel, škola prostě zrezla..