LANKOVÁ

Může si přítel nechat na sebe napsat auto, když platí v práci exekuce?

Dobrý den, může si nechat na sebe přítel napsat auto aby byl on majitel, když platí exekuce v práci? Má exekuční příkaz k úhradě v práci. Tak aby mu ho nesebrali. Máme 3 děti a tak auto potřebujeme Jak kvůli dětem tak i on kvůli práci. Má na sebe psané auto RV 1998 ale tomu konci STK takže se bude rušit, a tak jsme koupili auto rv2006 z nasetrenych peněz. Děkuji předem za odpověď a omlouvám se za chyby už jsem příspěvek opravila snad je v pořádku už.

Nejlepší odpověď
Hlada

Především je nutné si uvědomit, že exekuce není žádná půjčka, která se někde splácí, ale že je to důsledek nerespektování pravomocného rozsudku. Exekutor by měl hájit oprávněné zájmy poškozeného věřitele. Jestli má dlužník někde nepřiznané peníze, za které si koupí auto, měl by ho mít napsané na sebe, aby mu ho mohl exekutor zabavit ve prospěch věřitele.

Další odpovědi
ivzez

Co míníte obratem „platí v práci exekuce“?
Srážky, které mu ze mzdy provádí a odvádí zaměstnavatel?

K autu:
Exekutor je povinen v co nejkratší době vymoci dluh/y
a předat je věřitelům.

Jestli Váš partner (přítel je něco jiného) používá auto k dosažení
výdělku, nemůže mu je exekutor zabavit. Pokud je ale používá „jen“
pro dopravu do/z práce, může být zabaveno.

Edison

Podle mě ano. Ten, na koho je auto napsáno je provozovatelem a nemusí být totožný s majitelem – vlastníkem. Ale jak na to pohlíží exekutor… podle mě je to na právníka.

elkon

Za majitele se považuje ten, na kterého je vůz napsán. Ten za něj odpovídá.

nyjono

To je velký risk a vsoká pravděpodobnost zabavení.
Záleží v jakém stavu je to exekuční splácení.
Moc nerozumím timu > .konci STK takže se udělat rušit…
A také netuším, jak platí exekuci v práci? Předpokládám, že ze mzdy ze zaměstnání mu exekutor strhává část na spácení dluhů.
Proč si nenapíšete auto na sebe?

cukrar

Někdo je vlastník a zárověň může být provozovatelem. Taky někdo je vlastník a provozovatel je někdo jiný.
Pokud bude vlastníkem vozidla, exekutor na to skočí a auto sebere.

JirkaKV

Vlastník může být i leasingovka, banka. Provozovatel je ten, který si vzal leasing nebo úvět na toto auto. Až se auto zaplatí změní se provozovatel na vlastníka. Exekutor nemůže zabavit vozidlo pokud toto slouží k výdělečné činnosti. Typicky napsané na IČO. Pokud je na r.č. tak ho bez diskuse zabaví. Ovšem pokud by zde byl přímý morální rozpor tak může být zabaveno i tak. Např. vlastníte auto zn, Audi za dva miliony a přitom by vám k výdělečné činnosti postačila Fabia. Pokud je vozidlo na úvěr, exekutor počká do splacení formou zákazu zcizení v registru vozidel. Poté jej zabaví.