jozefnovotny

Může se oblečení z Bangladéše koupené v ČR a s vlastní značkou a potiskem považovat za vyrobené v České republice?

… a lze to mít na etiketě?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne.

Další odpovědi
marci1

Určitě ne. Dělala to (a možná i dělá) i Agáta Prachařová. Na oblečení vyrobené v Číně, o kterém tvrdí, že je z Itálie, našije svou značku a prodává na svém webu za velmi přemrštěné ceny. Slovenská zákaznice na ni poslala obchodní inspekci, ale jak to dopadlo, nevím. Říká o tom, že je to, jako by si někdo koupil levný olej v Makru a prodával ho. Zapomíná však na to, že ne už pod svou značkou. 🙂

mosoj

Ano, může. Většina zboží s kódem 8 není u nás vyrobená přímo.
Stačí zboží přebalit na našem území, ale ani to není nutné. Vím o případech, kdy chodí zboží z Číny s českým popisem a kódem 8. Obchodní inspekci to nevadí, takže může.

plebs

Pane Josef, zeptejte se rákosníků

Ušel ventil

Znám firmu, co vozí od rákosníků pracovní rukavice – u nás tam jen vlepí jedno razítko na každou rukavici a hned je to vyrobené v Česku, takže lze, protože u nás by za tu cenu nikdo ty rukavice nevyrobil.

anonym

Vyrobeno v „xxx“ je jen informace o tom kde byl produkt finálně sestaven resp. kde došlo k poslednímu kroku v rámci procesu jeho výroby. Teoreticky stačí jen v české republice vzít oblek z bangladéše, a přidělat mu knoflíky z číny a můžete produkt označit Vyrobeno v ČR pokud k sestavění těchto dvou částí došlo u nás … informace "VYROBENO V … " neznamená skoro nic … velmi doporučuji shlédnout na to téma dokument Temná stránka lodní přepravy který to celkem názorně osvětluje https://www.csfd­.cz/film/441157-temna-stranka-lodni-dopravy/komentare/