Avatar uživatele
Kepler

Může se poškodit pračka, když do ní dám jeden velký kus prádla?

Teď v ní mám takovou tlustší deku, takže program nedokáže zajistit rovnoměrné poskládání v bubnu. Jak to začalo jít z otáčení do vyšších otáček, tak se ozvaly takové rány, že jsem málem vyletěl ke stropu. Chvíli cestovala jako stará tatramatka, teď už se to uklidňuje a s napětím čekám co bude, až to přejde ke ždímání.

Zajímavá 0 před 1325 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Příště tam dej dva kusy velkého prádla. Ve starých tatramatkách to bouchalo, ale vydržela. Jednou se stalo u pračky Candy to, že uletělo betonové závaží a tos měl vidět ten mazec.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Stačí nastavit menší rychlost odstředění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak všechno je možné, ovšem jedno je zde jisté – ta deka se ti nevypere dobře, natož výborně. Přecpaný buben zajistí nedostatečné máchání částí deky a že ani prací prostředek se důkladně nevyplaví, o tom ani nemluvě. Holt příště 2× měr a jednou per.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jestli se vešla jen tak tak, příště ji dej do čistírny. Mají mnohem větší pračky uzpůsobené i velkým dekám.
Když je velký kus v pračce víc nacpaný, má málo prostoru pro pohyb a může se stát, že některá místa budou vypraná méně kvalitně. Méně vymáchané atd.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zcela logické. Jeden kus velkého prádla nedokáže vyvážit prací buben. Vyplývá to již z principu odstřeďování. O praní obavy neměj. Takže per bez odstřeďování!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vinpe

Velká deka se v pračce nasákne vodou. Je potom příliš těžká, při odstřeďování může poškodit pračku.

před 1325 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Hufnágl: ta jedna deka se mi tam tak tak vešla.

před 1325 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Zjentek: ono to až tak moc přecpané nebylo, protože deka byla taková načechraná a po napuštění vody se to slehlo skoro na polovinu. Ždímání už skončilo a proběhlo v klidu.

před 1325 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek