dust8

Může se člověk při havárii auta udusit o airbag, či to není za žádných okolností možné?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to možné, airbag se hned vyfoukne. Možná by ses udusil, kdyby se ho pokoušel sníst. 😊

Další odpovědi
orwell

Přímo udusit ne, ale pokud nejsi upoutaný bezpečnostními pásy, může tě vážně zranit a následně se můžeš i udusit – třeba zapadlým jazykem v bezvědomí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Barbuucha447

Ne, není to možně, protože eirbag se hned vyfoukne, vím to z vlastní zkušenosti. 😭

orwell

To máš sice pravdu, ale airbag bez současného použití bezpečnostních pásů je velmi nebezpečná věc, která může i usmrtit. Např. na místě před spolujezdcem vedle řidiče se doporučuje i blokovat jeho funkci v případě přepravy dítěte za stanovených podmínek. Já to můžu provádět klíčkem zapalování. Nebezpečí hrozí i automechanikům při opravách a vedou to v patrnosti. Svého času kolovalo po síti video, kdy nějací kreténi odpálili kolegu, který si na něj sedl a netušil, co to s ním udělá. Takže to veď v patrnosti a nespoléhej na jednu svoji zkušenost.