MichaelOffic

Může prezident i v současné době (pode)psát dekrety jako v době po 2. sv, válce?

Nejlepší odpověď
Speed77

Ne, nemá takovou pravomoc. Teď už hlavně jen podepisuje-schvaluje (zákony atd).

Další odpovědi
elkon

Prezident jedná podle ústavy. Než začneš psát nesmysly, tak si něco o tom přečti.

Herjulfson

Podívám-li se na otázku jako naši místní jazykovědci, musím paradoxně odpovědět, že ANO. Otázkou zůstává zda by byly platné … tady by byla odpověď – NE.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Když by přišlo na věc, zmocnit opětovně prezidenta republiky k vydávání dekretů při troše toho politickýho násilí, by to až takovej problém nebyl. Znefunkčnit obě komory parlamentu, předtím však vybavit úřad prezidenta rozšířenými pravomocemi, aktuálně je nemá, ale že by se nevědělo jak mu je přičarovat , to by byla lež. Silové složky státu by za ním musely jednoznačně stát, zkrátka detailní příprava i s nácvikem nutná🙂.

MichaelOffic

Já myslím že kdyby prezident měl rozum v hrsti, tak by to bylo vhodné. Dalo by se zabránit spoustě hloupých výmyslů které si Babiš a spol vymysli.

L.G.

Ps: byla to co do plodnosti nejhojněji až 3.republika, podstata otázky tím ale netrpí, stačí trošku korektury a je to ok 👍

MichaelOffic

Ale tož )