Může po 4 letech požadovat Výchovný ústav doplatek za stravování?

Dobrý den,před 7 lety nastoupil můj syn do Nápravného zařízení,z kterého opakovaně utíkal.V 17 letech nastoupil do výkonu trestu,ve kterém je dodnes.Výchovný ústáv pobíral přídavky,ale nikdy nezdělil v jaké částce.Před třemi dny mi přišel dopis,ve kterém mě žádají o doplatek za jeho pobyt.Není to už promlčená doba?

Nejlepší odpověď
vagra

NEJSEM PRÁVNÍK,ALE JE LOGICKÉ,ŽE DĚTSKÝ PŘÍDAVEK NA POBYT A STRAVOVÁNÍ VAŠEHO SYNA V NÁPR.ZAŘ. NESTAČIL,TAK JAKO DĚTSKÝ PŘÍDAVEK NESTAČÍ ŽÁDNÝM RODIČŮM NA VÝCHOVU A POTŘEBY DÍTĚTE A PODLE ZÁKONA JSOU RODIČE POVINNI SE O SVÉ DĚTI POSTARAT.ROZHO­DUJÍCÍ JE VĚK A OKOLNOSTI/např studium a tpd./.VŽDYŤ JE TO VAŠE DÍTĚ A NE STÁTU.KRÁTCE-JENOM STÁT SE O VAŠEHO SYNA NEPOSTARÁ-OD TOHO JSOU TADY RODIČE.A PTÁT SE NA PROMLČENÍ,SE MI ZDÁ…NERODIČOV­SKÉ!ps:KOLIK PENĚZ JSTE MĚSÍČNĚ POSÍLAL/a/DO TOHO NÁPR.ZAŘÍZENÍ,JSEM SE Z OTÁZKY NEDOVĚDĚL.

Další odpovědi
člověk

Až po pěti letech nastává promlčení,a pokud po vás nechtějí penále,tak buďte ticho a honem plaťte

aluška

Matka otec = rodiče = vyživovací povinnost

Oba rodiče mají vyživovaci povinnost k dítěti a je úplně jedno jestli ho mají v péči nebo ne … jednou je to vaše dítě … a pokud muselo být umístěno v nápravném zařízení neznamená to, že když ústav pobírá přídavky (které nepokryjí ani z poloviny náklady na stravu a ubytování) vy nebo druhý rodič jste své povinnosti zbaveni … takže ANO ústav právo má … jen malá otázeča: jak by jste vyšel\a jen s přídavky na dítě vy? Tak aby jste synovi dal\a vše co potřebuje? Dost dobře si to nedovedu představit …