Avatar uživatele
anonym

Může po 4 letech požadovat Výchovný ústav doplatek za stravování?

Dobrý den,před 7 lety nastoupil můj syn do Nápravného zařízení,z kterého opakovaně utíkal.V 17 letech nastoupil do výkonu trestu,ve kterém je dodnes.Výchovný ústáv pobíral přídavky,ale nikdy nezdělil v jaké částce.Před třemi dny mi přišel dopis,ve kterém mě žádají o doplatek za jeho pobyt.Není to už promlčená doba?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 5132 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

NEJSEM PRÁVNÍK,ALE JE LOGICKÉ,ŽE DĚTSKÝ PŘÍDAVEK NA POBYT A STRAVOVÁNÍ VAŠEHO SYNA V NÁPR.ZAŘ. NESTAČIL,TAK JAKO DĚTSKÝ PŘÍDAVEK NESTAČÍ ŽÁDNÝM RODIČŮM NA VÝCHOVU A POTŘEBY DÍTĚTE A PODLE ZÁKONA JSOU RODIČE POVINNI SE O SVÉ DĚTI POSTARAT.ROZHO­DUJÍCÍ JE VĚK A OKOLNOSTI/např studium a tpd./.VŽDYŤ JE TO VAŠE DÍTĚ A NE STÁTU.KRÁTCE-JENOM STÁT SE O VAŠEHO SYNA NEPOSTARÁ-OD TOHO JSOU TADY RODIČE.A PTÁT SE NA PROMLČENÍ,SE MI ZDÁ…NERODIČOV­SKÉ!ps:KOLIK PENĚZ JSTE MĚSÍČNĚ POSÍLAL/a/DO TOHO NÁPR.ZAŘÍZENÍ,JSEM SE Z OTÁZKY NEDOVĚDĚL.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
člověk

Až po pěti letech nastává promlčení,a pokud po vás nechtějí penále,tak buďte ticho a honem plaťte

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aluška

Matka otec = rodiče = vyživovací povinnost

Oba rodiče mají vyživovaci povinnost k dítěti a je úplně jedno jestli ho mají v péči nebo ne … jednou je to vaše dítě … a pokud muselo být umístěno v nápravném zařízení neznamená to, že když ústav pobírá přídavky (které nepokryjí ani z poloviny náklady na stravu a ubytování) vy nebo druhý rodič jste své povinnosti zbaveni … takže ANO ústav právo má … jen malá otázeča: jak by jste vyšel\a jen s přídavky na dítě vy? Tak aby jste synovi dal\a vše co potřebuje? Dost dobře si to nedovedu představit …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek