magda11

Může morče medvědí česnek?

Mám morče (kluka) narozený 27.10 2013 a nevím jestli může jíst medvědí česnek nazbíraný v lese předem děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
briketka10

nesmí je pro něj jedovatý !!
Jedovaté rostliny pro hlodavce :

  • Veškeré fazolové rostliny – Bukvice
  • Zimosráz – Břešťan
  • Konvalinka – Ocůn
  • Náprstník – Bez
  • Narcis – Oleandr
  • Kosatec – Tulipán
  • Rulík zlomocný – Medvědí česnek …

zdroj :
http://www.ve­terinapribor.cz/in­dex.php/o-zdravi/8-clanky/78-hlodavci

Další odpovědi
anonym

Nejsem chovatel morčat, ale umím se zřejmě na rozdíl od tebe zeptat. Takže NE!!!
Nemůže morče jakéhokoliv věku požírat medvědí česnek.

beer

Nemůže.
Prosím tě proč se jako začátečník striktně neřídíš dostupnými chovatelskými pokyny a chceš používat svěřené zvíře k bůhvíjak nebezpečným pokusům? Nechápu..

Zdroj: Vet.praxe

anonym

Pokud má nízky TK, tak ne!