roxilox

Může mě pořadatel nechat vyvést?

Může mě nechat pořadatl akce vyvést.? Je akce, která je normálně na veřejném prostranství. Akce se týká třeba výroby uměleckého kovářství třeba firmy UMKOVO . Akce je normálně přístupná veřejnosti a majitel kovářství tak předvádí své výtvory a jak vše vyrábí. Já se tam přijdu také podívat, ale mám na sobě reklamní tričko jiného uměleckého kovářství například je na něm nápis : Umělecké kovářství KOVO-UM.Cz Může mě za to, že ve své podstatě ně jeho akci mám reklamu na tričku jiné firmy nechat vyvést nebo mě od jeho stánku vyhodit? Jsou zde dva názory jeden říká, že ano protože on si zaplatil místo a propaguje sám sebe a já mu tam dělám na jeho akci reklamu někomu jinému. A druhý názor říká, že pokud se jen dívám a nenosím žádné transparenty a mám na sobě triko s jinou firmou tak nemůže nic a musí to brát tak, že pořádá akci pro veřejnost a nemůže mě vyhodit za to jaké mám na sobě oblečení byť reklamní na jinou firmu, která vyrábí totéž co on. Díky za info

Nejlepší odpověď
Emefej

Osobně si myslím, že nemá žádný zákonný důvod tě z akce vykázat. Představ si situaci, kdy se zúčastníš předváděcí akce výrobce kalhot značky XXX a sám budeš na na sobě mít kalhoty ZZZ. Budě tě někdo vyvádět? Pokud nebudeš nijak provokovat a upozorňovat na sebe, tak tě tam nechají. Ale na předváděcí akci fanklubu Sparty bych ve slávistickém dresu raději nechodil.