Speed77

Může i fyzická osoba nakupovat za velkoobchodní ceny?

Fyzická nepodnikatelská osoba. Prostě obyčejný člověk, který nepodniká.
Třeba si objednat větší množství konkrétních surovin (zkrátka jen pro sebe – pro žádný další prodej)? Velkoobchod je sice hlavně pro podnikatele/firmy a není účelově pro běžné spotřebitele, ale je to zakázáno nebo nějak omezeno nakupovat velkoobchodně jako „obyčejný“ člověk?

Nejlepší odpověď
Arne1

To záleží na prodejci, úředně není rozdíl mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou, vždy je tam započteno DPH. Někteří prodejci prodávají i soukromníkům „v malém“ za trochu vyšší ceny.než podnikatelům, je to jejich právo. A na druhou stranu, takový typický velkoobchod MAKRO prodává některé zboží i podnikatelům za vyšší ceny než se dá koupit v jiných prodejnách.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky si to může koupit. Otázka však je, zda mu to některý velkoobchod prodá. Vím že v mnoha případech toto nedělají. Otázka je co je to za materiál. Před nedávnem jsem potřeboval dlažbu, našli jsme soukromou firmu která nám dlažbu přivezla, položila, a cenově to vyšlo, jako kdybych koupil dlažbu ve stavebninách.

Michálek1245

Ono hodně záleží na tom, kde nakupujete. Třeba na textil velkoobchod s oblečením na webu https://www.xfer­.cz/sluzby to nakoupit můžete. Ale pak jsou velkoobchody, které si prostě bez IČ nebo nějaké podnikatelské karty nebo zlaté karty nebo VIP přístupu neužijete. Tak to dneska bohužel prostě je a neuděláte s tím vůbec nic.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.