Tombik

Může hyperarelgení krém od Dermacolu způsobit alergickou reakci?

Moje matka si koupila krém Dermacol elixir eye cream a asi po 10 hodinách se jí koutky očí velmi silně podráždili, také jí opravdu strašně moc bolí oči. Je to alergická reakce? Pomozte prosím!

Odpovědi
Nuk nuk

Alergii může mít člověk prakticky nacokoliv. Vy jste asi tedy neměl namysli krém „hyperalergenní“ ale „hypoalergenní“, tedy takový, který by arelgii vyvolávat neměl. Háček je v tom, že hypoalergenní krémy jsou vyráběné s ohledem na běžné alergie. Neobsahují látky, které jsou běžně dráždivé. To ale neznaméná, ež Vaše maminka nemůže být citlivá na některou složku daného krému.
Také si ve složení zkontrolujte, jestli krém neobsahuje heřmánek nebo ale vera. Tyto dvě rostlinky, nebo spíš výtažky z nich se do tkzv. hypoalregenních přípravků dávají docela často, ačkoliv jsou velice dráždivé.