sarkan3

Může e-shop prodávat stříbrné šperky bez puncu?

Obdržela jsem z e-shopu stříbrný šperk bez puncu. Na můj dotaz, proč tam není punc, mně odpověděli, že opuncování je drahá záležitost a tím pádem by byl šperk dražší. Zdá se mi to podivné.

Nejlepší odpověď
briketka10

takový šmuk bych vrátila a zrušila kupní smlouvu máte na to právo, jestli tvrdí, že je to stříbro ať to prokáží !

Další odpovědi
Skinn3r

Eshop určitě muze takový zboží prodávat ale určitě by tam mel vyrazně napsat ze se nejedná o stříbro .. pokud tam neni punc na 100% to neni stříbro tim si jsem jistej ale nejak vyrazne tomuhle nerozumim muj názor .

anonym

Ryzost drahého kovu Vám určí zlatník a těch je v každém městě více. Puncovní zákon stanoví povinnost puncování u zlatých a platinových výrobků. Je pravda, že některé stříbrné šperky punc mají, ale také je pravdivý argument, že za puncování se platí. Není pravdou, že Váš šperk být stříbrný nemůže.
Podivného na vysvětlení e-shopu neshledávám nic. Zdá se mi logické.
Pokud se Vám šperk líbí a chcete si jej ponechat, tak přestaňte punc řešit, nebo si opravdu nechte složení šperku ověřit zlatníkem. V případě, že si šperk z nějakého důvodu nechat nechcete, tak jej reklamujte. S Vaší námitkou s největší pravděpodobností uspějete bez nejmenších problémů.

mojitek

Stříbrný šperk vážící minimálně 3 gramy musí být opatřen puncem dle zákona.Každý dovezený šperk MUSÍ být předložen českému puncovnímu úřadu,a má li deklarovanou ryzost,bude opatřen státní značkou.Ryzost na šperku vyznačená být nemusí.Ovšem aby byl prsten zcela bez značky???To nelze. Obratte se na puncovní úřad
Doplňuji:
Čili takovýto šperk bez jakýhokoliv puncu (ať už tady vyrobený nebo odněkud dovezený) nemá u nás na trhu co pohledávat…

Michálek1245

Bez puncu určitě ne. Jakékoliv drahé kovy se prodávají výhradně s puncem. Ale pozor! Je možné, že má v obchodních podmínkách e-shop to, že si punc musíte zajistit vy. Něco málo se o tom píše tady https://zlata­ky.cz/investic­ni-stribrne-slitky kde prodávají stříbrné slitky. Tam je to totiž úplně stejné. Nejde totiž o to, jestli to je šperk, slitek nebo mince. Ten punc nebo nějaká garance pravosti tam musí být vždy! :)

tyna.ryglova

Podle mě pokud na šperku není punc, tak není stříbrný. Já co mám stříbrné šperky, tak ty všechny punc mají. Stříbrné šperky jsem ale přestala úplně nosit. Přijdou mi takové obyčejné. Teď jsem si oblíbila náramky, které jsou vyrobené z kamínku. Kupuji si je z https://www.mi­dorini.cz/naram­ky/ a ještě jsem u nikoho takový náramek neviděla, kdežto stříbrný náramek má každý druhý.

sanskrybastr

U zlatých šperků by se toto stát nemělo, ale u stříbrných už jsem se s tím setkal. Jednou jsem kupoval ženě stříbrný prstýnek a ten punc neměl. I přes to, že opravdu byl ze střibra. Nedávno jsem jí zase kupoval stříbrné náušnice z https://www.sper­kyleclay.cz/82-stribrne-nausnice a ty punc mají.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.