štamgast

Může člověka u soudu zastupovat nebo soudit rodinný příslušník?

Soudit tam si myslím že ne ale u zastupování by to vadit nemuselo.

EDIT: Já myslel rodinného příslušníka co je právník. Ale tohle je pouze teoretická otázka, já se nesoudím.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud není vyloženě uvedeno, že právní zástupce musí mít právnické vzdělání nebo, že musí být zapsán v Advokátní komoře, tak ano. Může tě zastupovat kdokoli komu udělíš plnou moc a to buď písemnou nebo uvedením do protokolu před orgánem-soudem.
Co se týče soudce, tak ten se musí pro podjatost vzdát práva soudit.