jenbo

Musím přiznat svůj příjem při žádosti o přídavky na děti i když jsem v době posuzování byl cizí osoba?

V červnu 2010 jsem se oženil. Má nynšjší manželka žádala v roce 2009 o přídavky na své dvě nezletilé děti. V současné době požaduje sociálka doložení mého ročního příjmu za rok 2008 i když jsem v tomto roce manželku neznal a neměl s ní nic společného. Pracovnice úřadu mě odkazují na různé paragrafy zákona o sociální podpoře ( z.č. 117/1995 Sb. ), ale uspokojivou odpověď jsem nedostal. Dále by mě zajímalo jaká sankce mi nebo manželce hrozí v případě, že můj příjem nedoložím.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď,Vaše informace jsou mi známi, NECHCI ŽÁDAT O PŘÍDAVKY, vím, že s mojim příjmem na ně nedosáhnu. Jde mi pouze o to proč a z jakého důvodu, musím dokládat můj příjem za rok 2008, kdy jsem, jak jsem již uvedl, manželku neznal, tudíž jsem jí nikterak finančně nepřispval a v té době byla samoživitelkou.

Nejlepší odpověď
kropitko

Odpovím na Váš doplněk,,jelikož jsou takové zákony. Setkala jsem se s tím osobně a byla jsem překvapená stejně jako Vy. Hlava to prostě nebere, je to nesmysl,ale je to tak..

Další odpovědi
Trumpeta

a/U přídavků na děti rozhodují příjmy rodiny za předchozí kalendářní rok. To znamená, že rodina, která měla před rokem vyšší příjmy než 2,4násobek životního minima a na přídavky letos nemá nárok, je nezíská ani v situaci, kdy letos přijde o práci živitel rodiny nebo třeba oba manželé. Podat si žádost o přídavky na děti je v takovém případě nyní zbytečné, žádost je potřeba odložit až na příští rok. Přídavky jsou od roku 2008 odstupňované ve třech výších podle věku dítěte. Na dítě do 6 let činí měsíční dávka 500 korun, od 6 do 15 let 610 korun a od 15 do 26 let 700 korun.
b/Současně s žádostí je potřeba doložit, že Váš rodinný příjem je nižší, než je hranice stanovená zákonem. Součástí žádosti je tedy i potvrzení o příjmech od mzdové účetní za minulý rok nebo kopie daňového přiznání. POKUD NEDOLOZITE PRIJEM, NENI Z CEHO VYPOCITAT PRIDAVKY.