arygnoc

Musím platiť daň z nemovitosti, ak som vlastník pozemku na Mesiaci?

certifikát mám.
Doplňuji:
Pozemok som dostal ako dar.
Podľa súčasného kurzu cien má hodnotu cca 100 euro (±).

Podľa súčasného platného zákona musím daň z nemovitosti platiť za pozemky zapísané v katastrálnom pláne (čo nemám ani v ČR, ani v SR).

Podľa tzv. kozmickej dohody nesmú byť vlastníkmi pozemkov (prirodzených kozmických telies a ani iných subjektov) štáty, ale súkromné osoby sa v tomto medzinárodnom dokumente nespomínajú.

Preto ma zaujíma, či štát môže uplatňovať právo na daň i na takéto pozemky (neležiace na jeho území), pretože v daňovom priznaní musím uvádzať i príjmy z prenajatých pozemkov, ktoré neležia na území ČR (ležia na území SR), hoci daň z (tejto) nemovitosti odvádzam v SR.

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě znáš odpověď sám, takže jen pro pobavení ostatních: daně se platí podle zákonů platných na daném území nemovitosti. Pokud bys měl fakt certifikát, pak je zde uvedeno, žes osvobozen od veškerých daní, neboť na Měsíci neplatí územní legislativa. Kromě toho ceny parcel jsou tak astronomické, že bys měl předplaceno na pár století dopředu.

Další odpovědi
led

Ak „kozmickej dohody nesmú byť vlastníkmi pozemkov (prirodzených kozmických telies a ani iných subjektov) štáty“, komu chcete odvádzať daň? Pokiaľ viem UFO nepoužívajú € ani Kč, aspoň specialný agent Fox Mulder (Akta X – David Duchovný) o tom nič nehovorí.
Ešte sa skúste opýtať pána Broučka (Čech Svatopluk), on bol na Mesiaci už v XIX.storočí, hovoril s Mesačňanmi a tiež nič také nespomínal…

anonym

Samozřejmě že ANO. Protože se ale rozprodej pozemků uskutečnil bez souhlasu původních obyvatel, byl jsem jimi požádán o výběr této daně na planetě Země. Současná výše daně činí 2 lunary (cca 50 Euro) za jeden metr krychlový od povrchu do středu Měsíce. Číslo účtu na požádání zašlu. Poplatník je povinen si sám spočítat výši daně, pokud se pokusí snížit si daňovou povinnost podvodným výpočtem, bude mu jako poloměr Měsíce brán poloměr Mléčné dráhy.

arygnoc

ad Hansi:

rešpektujem.

ešte že mám plošný výmer a nie kubický.
to som si oddýchol.