Katherinex

Musim jit na potrat, kdyz to muz vyzaduje?

Dobry den,

nedavno jsme se rozesli s pritelem a ja zjistila, ze jsem tehotna. Narizuje mi, at jdu na potrat, jinak se to bude resit po zlem. Rada bych si dite nechala, nic od nej, zadnou podporu nechci. Musim jit na potrat? Mohl by me udat k soudu, ze si dite chci nechat? Musi souhlasit oba dva rodice,aby dite mohlo zit? A nebo postaci jen matka ditete se souhlasem?

Dekuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, nikdo tě nemůže nutit, aby ses vzdala dítěte. To by se rovnalo vraždě. Rozhodnutí je jen a jen na tobě.

Další odpovědi
Edison

Nechtěl jsem, neb odpověď je napsána Keplerem. Ale musím: NE! NIKDO tě NEMŮŽE nutit!!! NIKDO znamená NIKDO!!! Je to jen, pouze a výhradně… TVOJE věc, TVOJE rozhodnutí!!!

Drap

Záleží pouze na tvém rozhodnutí. Pokud je dítě jeho, bude muset přispívat na výchovu, ať už bude chtít nebo ne. Pokud by tě nějak nutil, zajdi na Polici ty a podej trestní oznámení.

elkon

Nikdo tě nemůže nutit, ale podle úrovně dotazu, to vypadá, že by to asi bylo nejlepší řešení.

ivzez

Nemusíte jít na potrat a Váš bývalý partner
nemá právo to po Vás žádat.

Vy zase nemáte právo připravit dítě o otce a o výživné od otce.
Pochopila bych, že od něj nechcete příspěvek na živobytí a náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím, protože to se týká pouze Vás.
Vaše dítě ale bude mít od porodu nárok na výživné od svého otce.

Kelt

Tady nejsme v arabských zemích, tady má žena stejné právo, jako muž. Rozhodni se sama. Stát ti pomůže . Je lepší být matka samoživitelka, než ta, která zabila své dítě . Potrat je vlastně vražda. A taky bys už nemusela mít pak další děti.

anonym

Je to jen tvé rozhodnutí, pokud on ti vyhrožuje násilím v případě že neuposlechneš pak on se dopouští trestného činu omezování osobní svobody a v případě dokonaného násilí by to pro něj mohlo mít sakra vážné následky a šel by sedět, id**t.

Poraď se o tom prosím tě ještě s jakýmkoliv doktorem, ani to nemusí být specialista, klidně se poraď s lékárníkem to je fuk, řekne ti totéž, … je to jen na tobě.

Dochy

Bývalý Ti do toho nemá co kecat. Pokud nechtěl děcko, pak neměl… však víš co. Teď už do toho nemá co kecat (resp. pokud bude slušnej, může mít poradní hlas, může se i podílet na výchově, ale jestli Ti vyhrožuje, drž se od něj dál a u někoho spolehlivého se poraď jak dál na to výživné)

Pepa25

Existuje Linka pomoci pro ženy, které se cítí být nuceny k podstoupení potratu:
https://hnuti­prozivot.cz/lin­ka-pomoci
Ano, provozuje to hnutí proti potratům, ale pokud si chcete dítě nechat, tak jsou určitě schopni více pomoct než anonymní internetové fórum …

Edison

Drape, nebude muset přispívat, pokud ho k tomu nikdo nebude nutit. Matka, pak případně soud.Tedy pokud matka nebude chtít, nebude MUSET přispívat.

Mc Merkurion

… samozřejmě že tě nikdo nemůže nutit, ale nyní tvrdíš, že po něm nic nechceš a až se to narodí, tak po něm budeš chtít věcí >>> takovejch už bylo …

Edison

Sice jsem téhož názoru, ale to není předmětem otázky, myslím. 😉

Mc Merkurion

… proto taky neodpovídám, ale přidal jsem svůj názor do diskuze …

Edison

Jasný, poho… Nejlíp to asi napsala Ivzez.

Edison

I když ta druhá část nebyla opět předmětem dotazu.

ivzez

I byla. Tazatelka napsala, že by od otce dítěte nechtěla žádnou podporu. Ale nemá právo dítě připravit o výživné.

Edison

To nebyla ovšem už otázka na potrat. Jinak souhlasím. Bych to přímo uzákonil.