Dodopolasek

Musí zdrav. zařízení hlásit zranění v důsledku dopravní nehody policii?

Pokud poškozený uvede, že se to stalo při nehodě, ale hlásit to chtít nebude?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zdravotnické zařízení má povinnost hlásit policii jakýkoli úraz zaviněný druhou osobou. Pak záleží na policii jak toto posoudí.

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

pokud neni uraz druhou a dalsi osobou, je to na uvazeni zdravotniku

(vysvetlim: na domove mladeze se sam opije kluk, zkonci v nemocnici s otravou krve, je na lekarich jestli rozhodnou ze pripad ma setrit policie nebo ne. Avsak podle meho nazoru mela by)

člověk

bohužel pozůstatek socializmu,
lékař je zákonem donucen,být udavačem