fira

Musí stojící vozidlo před železničním přejezdem kde bliká červené světlo mít zapnuté výstražná světla?

Nejlepší odpověď
brillant

Nemusí.

Další odpovědi
pusinka50

ne

Hamon

A na křižovatce na semaforech? A na stopce?

anonym

Ne…
Nikde v zákoně nic takového nestojí.
A ty už jsi někdy viděl, aby auta stojící před přejezdem, blikaly ´varovačkama´?

anonym

Nemusí, ale může, zvlášť u přejezdu v nepřehledném terénu.

honza19hk

ne a tyk proč stát před přejezdem kde bliká bílé světlo.A proč pouštět blinkry,to bys tedy musel ukazovat vždy když zastavíš. Blinkry(oba) se používají pokud tvoříš překážku v provozu třeba stojíšli v koloně je dobré je zapnout,nebo na chodníku,při nehodě, nebo prostě všude tam kde by to nikdo nečekal a kde prostě překážíš. Na přejezdech,stopkách a křižovatkách se blinkry jako výstražná světla nepoužívají-tím myslím oba na jednou.