Skeptik

Musí církev dokazovat původ svého majetku, který jim bude navracen?

Pokud byl historicky daný majetek nabytý násilnou cestou (např. upálením jeho držitele na hranici; výhružkami, že jeho držitel půjde do pekla, když jej nevydá; …), bude to bráno v potas?

Nejlepší odpověď
badisko

no mohlo by …jenze to bude dost obtizne dokazat …sak to znate vejdrive popravit pak dat milost to uz tady bylo mockrat…a cirkrv se majetku nikdy jen tak nevzda ..pokud by meli vsechno vratili byl by z nich zebravy rad…a to oni nemaj radi…

Další odpovědi
Drap

Nebude se nic dokazovat. Má to proběhnout tak, že církev si sama řekne, které majetky a které pozemky se jí mají vydat. Skutečností je, že některé majetky na které si církev dělá nárok jí nikdy nepatřili. Ono to ani jinak nejde Vždyď se bude dávat mjetek i církvím, které vznikly až po roce 1989. Sice podstatně méně než katolické církvi, ale dávat se bude.

zzzzz

Ne. Doufám, že za to jednou ti naši politici budou souzeni jako za vlastizradu.

anonym

Když komunisti zabírali církvím majetky, nazajímali se o dokladování. Ukradením církevního majetku zavinil komunistický systém mnoho nenahraditelných kulturních ztrát na historických objektech, které devastoval, nechal chátrat nebo úplně zbourat. Oběti na životech a osudech mnoha lidí nelze nahradit, ale ukradené musí být vráceno. Jsem pro urychlení navrácení majetku církvím a pro naprostou odluku církví od státu! Již žádné vyplácení mezd ap. ze státního rozpočtu. Navíc patová situace okolo církevního majetku (pozemků ap.) brání rozvoji a podnikání mnoha měst a obcí. http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/cirkevni-restituce-myty-a-fakta-dnq-/p_spolecnost­.asp?c=A120820_­084359_p_spolec­nost_wag

Wang

A co řekneš na to, že řada kostelů a chrámů byla postavena panovníkem nebo městy a církvi byly předány do užívání??? Stavělo se ze sbírek lidí, takže jakýpak majetek církví!

anonym

Správně formuluješ- byly předány do užívání . Komunisti jim to ukradli, jim to nikdo do užívání nedal.