matej.kv

Musí být pověřená osoba stahující záznam z kamerového systému plnoletá?

Dobrý den, v paneláku máme kamerový systém, který již rok spravuji jakožto student Informačních technologií, jako brigádu, avšak s GDPR nařízením, se správcem nevíme, jestli pověřená osoba, která bude stahovat záznam, musí být plnoletá.

Odpovědi
led

Osoba manipulujúca so záznamom z obytného domu musí byť právne zodpovedná. To neplnoleté dieťa nie je.

dubraro

GDPR to výslovně nevyžaduje. Můj názor je takový, že osoba studující je již dostatečně dospělá na to, aby v této věci chápala důsledky svých činů a byla schopna dodržovat určená pravidla.