dadik

Musí být planá meruňka roubovaná,aby plodila ovoce?

Nejlepší odpověď
www

Roste mám u domu meruňka z pecky asi 5 let a ještě ani pořádně nekvetla 😉
Takže snad může plodit malé, málo chutné plody, ale pěstitelé vždy roubují.

Další odpovědi
Braník

Nejčastěji se používá meruňkový semenáč, konkrétně Vrbický semenáč. Lze použít i slivoňové podnože
http://www.ko­nev.cz/rostli­ny/merunka/
Meruňky znali již starověcí Řekové a nazývali je „praicokia", tedy něco jako rané ovoce.
dá se roubovat na rostlinu co se jí říká špendlík,pokud znáte
merunky se očkují http://www.zah­radkarjerome.cz/me­runky.html

Bičiště

Planá meruňka – asi se jedná o merunku vypěstovanou z pecky. Takovéto semenáče,používají zahradníci jako podnož a roubují na to ušlechtilou odrůdu. Čekat co se ze semenáče – planá meruňka, vyklube, je ztráta času. Výsledek je nejistý a plod bude vždy horší, než dává původní mateční strom. Jiné to je u broskví, tam se semenáč svými vlastnostmi blíží mateční rostlině a dá i kvalitní plody. Ale nic nebrání tomu, nechat planou meruňku růst až do doby, kdy dá plody a uvidí se. Pak se rozhodnout – nechat nebo vykopat. Ovšem léta letí a je lepší se zabývat normální štěpovanou odrůdou meruňky. Pokud bych měl na zahradě místo, asi bych ten semenáč pěstoval dál a bych bych zvedavý, co jednou dá.