Aluškaaa

Můj syn /12let/má syndrom ADHD,jak se mám k němu chovat,abych ho nikterak nezranila?

Poruchy chování a pozornosti spojené s hyperaktivi­tou ADHD

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Děti s ADHD, tedy hyperaktivitou, potřebují především být hodně „v akci“. Chtít po něm, aby hodně dlouho seděl u jedné činnosti je víceméně nesmysl a trestat ho za to, že neposedí mu skutečně může způsobit nějakou neurózu.
Především je potřeba, abyste věděla, jak nejdéle vydrží u jedné činnosti. Utakto velkého dítěte už to může být i celkem slušně dlouhá doba, ale záleží na míře ADHD a na tom, nakolik se k němu do teď podle toho přistupovalo.
Nechtějte, aby u jedné práce zůstal déle, než je schopen. POkud třeba nevydrží u domácího úkolu (což je dost pravděpodobné), rozdělte mu jej na úseky. Až dodělá jeden úsek úkolu, může se jít třeba proběhnout a pak udělat další.
Mimo povinnosti mu dovolte nebo dokonce připravte věci, které dělá rád.
Zároveň po něm ale chtějte různé úkoly (domácí práce), které netrvají dlouho. Hyperaktivní děti překvapivě velice rády pomáhají.
Za každou DODĚLANOU práci ho pochvalte nebo (podel toho, co je to za činnost) i odměňte.
Pokud od něčeho uteče, netrestejte ho, ale je dobré ho upozornit, že by to nedodělal.

Především s ním buďte hodně trpělivá. Pokud budete postupovat správně, hyperkativitu na něm v dospělosti téměř nepoznáte.

Další odpovědi
Čarodějnice

Kupte si knihu Poruchy učení od Olgy Zelinkové najdete tam poruchy ADHD,dyslechi­e,dysgrafie,Dy­sortografie,dys­kalkulie,dysprachi­e.Je to velice pěkně popsané i pro lidi kteří o tom nemají ani páru.Najdete to na knihy abz.