Avatar uživatele
Petr14

muj potkan ze zverimexu zacal najednou kousat a nechce vylezat z klece cim to je a co mohu udelat abych toto odstranil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4827 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Ve zverimexu ho nepouštěli, byl zvyklý na klec a nyní je mu divné, že by měl jít z klece ven,,,,,možná se bojí, cítí se být ohrožen, dej mu čas, on si zvykne.Hlavně v klidu a ničím ho nevyplaš? Zkus mu dát před dvířka nějakou hračku, něčím ho nalákej a postupně ho zvykej . A už začal aspoň žrát? Mám dojem, že ses tu ptal/a/ ,proč nechce žrát, když jsi ho přenesl/a/ ze zverimexu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
monzy197

to záleží jak dlouho ho máte?!
může mu být smutno,koupila bych mu kamaráda opačného nebo stejného pohlavý podle toho jesti chcete mladé nebo né

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kikuše kiki

Dá se to vysvětlit několika způsoby já se přikláním spíše těmto : Mohl utrpět nějaký šok (vnímá svět jako ostatní lidi) nebo může být chyba v jídle např. je nemusí mít zravna rád co mu dáváte nebo není na to zvyklý. ještě jedna horší možnost mohl sníst nějakou věc ne jídlo například kousek koberce,klece nebo čehokoli co má na dosah…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Potkan je ,,noční" zvíře a hry ve dne nemá moc rád.Většinou celý den prospí a když se začne stmívat,tak začíná žít.To že kouše,je nejspíš jeho protest,že ho nutíš být aktivním,když on chce spát.Můj potkan,nejdřív taky kousal,ale časem si zvykl,že je i ve dne vzhůru a když jsme s ním přes den hodně dováděli,tak mu byla i ta noc dobrá ke spánku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LejdyTerr

Musíš na něj opatrně, nedělej prudké pohyby rukou, nekřič. Sedni si ke kleci a klidně na něj mluv, aby se uklidnil a po pár dnech ho nech vylézt z klece a pak ho vem. Určitě mu pořiď kamaráda, protože samotný potkan může pořád kousat, mě se to taky stalo. Hlavně mu pořiď stejné pohlaví! POtkan se množí strašně rychle…Doporučuji projít si toto fórum: http://potkani-forum.cz/index.php

Zdroj: http://potkani-forum.cz/index.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek