Pralinka4

Můj džungárek (křeček) jí písek pro činčily,místo aby se v něm „koupal“. Jak ho to odnaučit?

Doma mám malého společníka -křečka džungarského 🙂
Jelikož se mu mastila srst,tak jsem mu koupila písek pro činčily,kde se má „koupat“-čistit si kožich. Když jsem ho dala do misky s pískem,okamžitě ten písek začal jíst 😁,tak jsem ho dala zpátky do klece,a zkusila jsem to za chvíli… bohužel jsem opět neuspěla-zase to začal jíst.

Jak ho to odnaučit,a „vysvětlit“ mu,že to k jídlu není? 😁

Odpovědi
lizatko11

Koukni se mi do domečku, nejspíš to nejí, ale ukládá si to do vaků a pak dává do domečku. Kdysi jsem si pořídila džungaráka a jak jsme mu s rodiči dali kapesníky jako měkou podestýpku do domečku, tak si to dával do pusy a my mysleli, že to jí, ale ve skutečnosti si to ukládal do vaků a pak ukládal do domečku :)
Doplňuji:

  • Omlouvám se za chyby v textu, předem jsem si to nezkontrolovala :D

*Mu,měkkou,po­destýlku

Pety2015

Dobrý den, souhlasím s Lizatkem a komentářem 🙂 Měli jsme to podobně. Jaký písek kupujete? Tady je hezký článek o písku pro činčily http://www.do­macizviratko.cz/nas-blog/koupaci-pisek-sepiolita-cincila-opravdu-oceni/ zkuste pročíst.