Avatar uživatele
led

Môže byť zvolený aj BEZDOMOVEC?

zvolený môže byť každý občan nad stanovený vek, (pokiaľ nie je vo výkone trestu).
Môže byť zvolený aj BEZDOMOVEC?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5057 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Čistě teoreticky může být zvolen. Jde však o to, že ke zvolení potřebuje určitý počet hlasů a v tom by mohl být problém.
Ovšem, co je to bezdomovec? Klidně to může být osoba, která přišla o dům, byt a je na úřadě, ale bydlí u nějakého kamaráda. Nemusí to být nutně ten opilý občan z pod mostu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Samozřejmě,že může-nepřipadá vám to někdy,že tam ani jiní lidé nejsou?Vždyť jim platíme byty a hotely.Jakoby neměli kde a za co bydlet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Samozřejmě, pokud si někoho takového některá strana napíše na kandidátku a voliči jej zvolí, pak v tom nic nebrání. Musí samozřejmě nebýt v tom výkonu trestu a mít platné doklady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

BEZDOMOVEC ,je jen název,každý člověk v české republice musí mít trvalé bydliště,pokud né na dům ,nebo byt,trvalé bydliště má na Městském uřadě,takže tím není bezdomovec,a divily byste se kdo takto žije,i lidé s vysokoškolským vzděláním,prostě je to styl života,tak proč je nevolit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Áno, bezdomovec teoreticky môže byť zvolený, pokiaľ spĺňa všeobecné podmienky pre výkon funkcie vo volebnom systéme konkrétnej krajiny alebo regiónu. Často to zahŕňa vekovú hranicu, určitý časový obdobie občianstva a niekedy aj iné požiadavky. V praxi však bezdomovci často čelia mnohým prekážkam, ako sú napríklad problémy s dokladmi, nedostatok finančných prostriedkov na vedenie volebnej kampane alebo diskriminácia zo strany voličov. Pri hlasovaní v niektorých krajinách môže byť pre bezdomovca tiež problémom nedostatok trvalého bydliska. Toto však závisí od konkrétnych volebných zákonov a pravidiel. Ako najväčší problém sa však môže javiť spoľahlivý kontakt s voličmi a ich presvedčenie. Bezdomovci sú často marginalizovaní a diskriminovaní, čo by mohlo ovplyvniť postoje potenciálnych voličov.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek