Rokio

Mohu se pouhými slovy na Odpovědi.cz dopustit trestného činu s vyšší trestní sazbou než za přečin zabití z nedbalosti?

Cokoliv tady řeknu, jsou jen pouhá slova a ne činy.

Pokud člověk někoho zabije z nedbalosti, dostane maximálně 3 roky a pokud je hodně polehčujících okolností, stačí většinou i podmínečné odsouzení.

Je reálné, abych při pokládání otázek nebo vymýšlení odpovědí, dostal při vytvoření opravdu špatného příspěvku vyšší trest než za zabití, tedy při činu, který člověka navždy připraví o život a způsobí psychickou bolest rodině, příbuzným a přátelům zesnulého?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Ne nadarmo se říká, že pero je silnější než meč, a myslí se tím obecně síla pouhého slova. Pokud tu budeš obhajovat teroristické útoky například, tak půjdeš bručet jen to fikne, tohle není sranda. Řekneš si pouhá slova, ale pouhá slova ovládají mnohde masy, spousta falešných skandálů a zpráv šířených záměrně či jen z blbosti pomohla vyhrát volby nejbezohlednějšímu lháři, který kdy opanoval bílý dům, opravdu není radno brát „jenom slova“ na lehkou váhu.

Další odpovědi
Midas

Zabít můžeš i slovy. Přinutit ho k tomu – psychicky ho zlomit pomocí kyberšikany – nadávky, agrese, útok, napadení, navádění k sebevraždě a poškozování. Navádění někoho k vraždě, atentátu, teroristickému činu.
Pak propagace nějakých takových skupin, nenávisti a přímé podněcování k něčemu vlastizrádnému.

„Mírnější“ šikana jako je obtěžování – třeba sexuální, posílání intimních fotek, žádostí, aj. podobných nevyžádaných zpárv. (Tohle ovšem není závažnější než zabití z nedbalosti). Dopouštění se pedofilie – pomocí výše uvedeného obtěžování.

Ta nějaké takové navádění a přesvědčování k nenávisti, k vraždě, sebevraždě a pokud to bude vážně extrémní, klidně můžeš vyfasovat pár let. V některých případech možná i víc jak za zabití z nedbalosti.

ivzez

Psychickou újmu (bolest) lze způsobit i slovy.

Rokio

Midas: Děkuji. Velmi kvalitní odpověď.