RissaCZ

Mohu použít trailery filmů do svého videa?

Mohu použít trailery z filmů a udělat z toho video např. Top 10 filmů … nebo jsou v tom zase nějaké práva?

  • Video by bylo prostě stažené trailery z youtube dané do videa jen nadpisem filmu a nijak upravené jinak by to nebylo.

Nejlepší odpověď
T3NY

Nejlepší bude zjistit zda se na dané trailery vztahují autorská práva (tj, např. hudba v pozadí), ale já osobně mám zkušenost, že pokud to uděláš třeba ve 2–3 videích asi po tobě nikdo nepůjde, pokud bys to ale chtěl publikovat ve velkém a mít těch videí např. 100 tak už je tu jisté riziko.