Avatar uživatele
Valiinnkkaaa

Mohu dělat řidičák na A1 na skitru a dostanu ve finale na manual?

Tenhle rok si delam řidičský prukaz na A1. Dneska jsem mela jízdy a zjistila jsem ze nedosahnu na zem z motorky rekli mi ze si udelam řidičák na skútru,a ze pak dostanu normalne na manual ze to jen odjezdim na skutru.. jenze se bojim aby me neoblbli a ja pak nedostala papiry na 125ccm automat. Proto se chci zeptat jestli nekdo nevíte jaky ten řidičák dostanu.
Děkuji.

Zajímavá 0 před 1450 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Otazník123

Vím že pokud má člověk řidičák na auto (sk.B) tak může řídit i vozidla spadající do sk. A1 ale pouze s automatickou převodovkou. Určitě je tedy sk. A1 rozdělena na manuál a automat a pokud to odjezdíš na automatu zřejmě budeš mít v řidičáku omezení na manuál (většinou se to na kartě řidičáku píše jako nějaké číslo za danou skupinou řidičského oprávnění). Radši si to ještě prověř a nenech se napálit. Můžeš třeba zavolat na nejbližší úřad kde ti na odboru dopravy určitě pomohou.

Doplňuji: Zde jsem třeba našel autoškolu která vyloženě upozorňuje na to že pokud bude výcvik prováděn na skútru dostaneš řidičák s omezením na automat! https://www.au­toskola-abc.cz/ridicsky-prukaz-pro-skupinu-a1

Upravil/a: Otazník123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava