Mohu dělat řidičák na A1 na skitru a dostanu ve finale na manual?

Tenhle rok si delam řidičský prukaz na A1. Dneska jsem mela jízdy a zjistila jsem ze nedosahnu na zem z motorky rekli mi ze si udelam řidičák na skútru,a ze pak dostanu normalne na manual ze to jen odjezdim na skutru.. jenze se bojim aby me neoblbli a ja pak nedostala papiry na 125ccm automat. Proto se chci zeptat jestli nekdo nevíte jaky ten řidičák dostanu.
Děkuji.

Odpovědi:

Pokročilý

Vím že pokud má člověk řidičák na auto (sk.B) tak může řídit i vozidla spadající do sk. A1 ale pouze s automatickou převodovkou. Určitě je tedy sk. A1 rozdělena na manuál a automat a pokud to odjezdíš na automatu zřejmě budeš mít v řidičáku omezení na manuál (většinou se to na kartě řidičáku píše jako nějaké číslo za danou skupinou řidičského oprávnění). Radši si to ještě prověř a nenech se napálit. Můžeš třeba zavolat na nejbližší úřad kde ti na odboru dopravy určitě pomohou.

Doplňuji: Zde jsem třeba našel autoškolu která vyloženě upozorňuje na to že pokud bude výcvik prováděn na skútru dostaneš řidičák s omezením na automat! https://www.autoskola-abc.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 983
Stříbrný cukrar 882
Zlatý mosoj 779
Zlatý Kepler 617
Zlatý gecco 478
Zlatý Edison 314
Zlatý Dochy 307
Zlatý led 301
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 287

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.