zjentek

Mohu coby dobrovolník kdykoli z vlastní vůle přerušit svou válečnou misi na Ukrajině?

Modelová situace pro méně chápavé:
Dobrovolně, jak jinak, se přihlásím k bojům na UA, legálně odjedu přidat se tam k některé ze stran, ale protože později v praxi uvidím/zjistím, že to třeba není to pravé, úplně ořechové pro mě, tak tam na frontě někomu nadřízenému oznámím (případně vyplním appku v mobilu, co já vím), že „už s nimi na vojáky nehraju“ a neprodleně jedu domů 🤷‍♂️

:::Případně link na náborovou smlouvu, děkuji.

Nejlepší odpověď
fattykarlos

Nemůžeš. Jako žoldák podepisuješ smlouvu na dobu určitou s nějakou „pozici“. Dřív odejít nemůžeš a když tě zajme nepřítel, tak se na tebe nevztahují žádné ženevské konvence. Na druhou stranu ti žoldácka smlouva zaručuje určité výhody – můžeš odmítnout rozkaz velitele, který vydá rozkaz nesouvísející s tím co máš ve smlouvě. Pokud si např. ostřelovač nemůže ti načídit, že máš jít s jeho jednotkou třeba kopat zákopy.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že můžeš. Pokud se dožiješ dne, kdy už tě to nebaví, tak řekneš že končíš a bď odjedeš, nebo tě zastřelí za dezerci. Jak to dopadne ve skutečnosti si budeš muset vyzkoušet.

rrihamirek1

Neni cesty zpet, odstreli te za dezerci.

led

zjentek, ak ste raz podpísali žoldniersku zmluvu, tak by ste svoj záväzok mali plniť v jeho plnom znení v zmysle platných zákonov. Tu neplatí ako pri hre na vojakov povedať, „stačilo, už nehrám“
Než urobíte túto blbosť, zaskočte si k najbližšiemu psychiatrovi, nech vám to vytlčie z hlavy. Veď ak by ste boli vo vojnovej zóne tu by ste nám chýbali!

Kryšpín

Podle vidláckého názoru bojovat za ruskou stranu je šatlava asi na dvacet let bojovat na straně UA vyznamenání, pochvala od papalášů a možná může být také státní pohřeb.