Human

Mohol by z Ruska vzniknúť znovu zvrátený komunistický štát (ako ZSSR) ak by vyhrala Komunistická strana Ruska?

Doplňuji:
Btw., prečo toľko ľudí v Rusku volí znovu komunistov?

Nejlepší odpověď
fcoop

Úplně identický asi ne – přece by neznárodnili sami sebe,ale že by utáhli šrouby,je jasné.

Fascinují mě myšlenkové pochody typu:„ako ste sa dostal k tomu termínu " zvrátený komunistický štát“?terajšia doba mi pripadá zvrátenejšia.
Takže ti psychopati Lenin,Stalin,Berija atd. + ubytovací zařízení typu Gulag – kecy?

Osvětim,Mathausen – bláboly......­........?

arygnoc – odstěhuj se do Severní Koreje,tam je všechno v cajku.

Další odpovědi
led

Otázka, aj keď položená s historickou chybou, je zaujímavá.
1 – komunistický štát? Veď ani jeden štát neprekonal štádium socializmu na svojej ceste ku komunizmu, tak nemohol ani jestvovať žiadny „zvrátený komunistický štát“.
2 – zvrátenosť štátu, alebo zvrátenosť politického zriadenia štátu?
3 – toľko ľudí v Rusku volí znovu komunistov? malú ukážku ste videli pri nedávnych župných voľbách na Slovensku, kde v Banskobystrickom kraji zvolili radikála. Prečo? Na protest proti súčasnej štátnej i oblastnej ekonomike, kriminalite, chudobe. Volili nie pre svoje presvedčenie, alebo dôveru v radikálneho župana, ale pre ukážku sily zvrátiť svoj pád do beznádeje.
Sovietsky zväz ako už jeho názov hovorí vznikol zmluvným zväzkom štátov, pôvodne zlúčených v cárskom Rusku, ku ktorým pribudli neskôr ďalšie vojenskou i politickou cestou.
4 – Zvrátenosť? V boji dvoch protichodných zriadení, vlastne dvoch civilizácií, v boji, kde sa prostriedky nevyberajú ani na jednej strane, v boji, ktorý prebieha dodnes na celom svete, v tomto boji nemožno hovoriť o zvrátenosti jedného, ak nebudeme hovoriť súčasne o zvrátenosti druhého. Ale to by sme hovorili aj o sebe…

anonym

Všechno záleží na vedoucích lidech.Pokud by se dostali k moci lidé typu Stalina, tak ano, pokud by se dostali k moci lidé typu Gorbačova, tak ne.

ivzez

Pravděpodobně ne.
Dnešní doba i životní i materiální podmínky jsou úplně
než před téměř 100 lety, kdy Sovětský svaz vznikl.

ten který je

Pochybuji že by si Rusové dobrovolně někoho takového zvolili,to spíše zde má takové zřízení naději na úspěch – nemusíme chodit daleko…:-D

arygnoc

ako ste sa dostal k tomu termínu " zvrátený komunistický štát"?

terajšia doba mi pripadá zvrátenejšia.
Doplňuji:
fcoop:

afganistan, vietnam, Guantánamo, kórea, – nezvrátené?

čo je na tom lepšie?
bezdomovci, chudoba, vojny o ropu, narkomani, AIDS, … nezvrátené?

ja netvrdím, že neboli chyby, ale netvrdím ani, ako je to dnes úžasné.

a len tak mimochodom:
Osvětim,Mathausen – to patrí inému zriadeniu, nie komunistickému.

Hamon

Vzhledem k aktuální situaci v Rusku je na tuto otázku poněkud pozdě.

arygnoc

Doplněna:
Btw., prečo toľko ľudí v Rusku volí znovu komunistov?

po roku 1989 v bývalom socialistickom tábore všetkým bolo jasné, čo je dobré a čo je zlé.

dnes je týmto „čo prezreli“ jasné už iba to, čo je zlé.
mali možnosť skoro 25 rokov porovnávať, a zasa zistili, čo je dobré a čo je zlé (nič z toho samozrejme absolútne).

fcoop

Díka za upozornění,že Osvětim – atd. nespravovali bolševici. Tím se chtělo říct,že se vždy najdou lidé,kteří jsou připraveni popírat fakta a se slzou v oku zavzpomínat.
Gulag,nebo Osvětim – je to to samé.
To,že lidé volí komunisty – na to se nedá nic říct – tedy slušnou formou. Ale chtělo by se.
A nemotej do toho Vietnamy,bezdomáče a narkomany.Tako­vé kecy.

Howgh – domluvil jsem.

arygnoc

áno, aj to riešenie – zavrieť oči.

slušne povedané – názor hodný ignoranta.

mali by ste ku svojim názorom pridávať niečo proti zvracaniu, lebo z tupých demagógov je mi skutočne zle.