kurec

Mohlo by se v budoucnu používat nějaké nové přenosové medium?

Třeba jak začínali počítače vše se dávalo na diskety a VHS kazety v dnešní době se více používají DVD/CD USB atd… myslíte že by tohle mohlo v budoucnu něco nahradit ?

Odpovědi
cochee

Nemyslím, že by mohlo – vím, že určitě bude a nahradí. Keplerovi: jsi příliš omezen tím, co lidstvo zná a umí v současnosti. Něco jako Gates kolem roku 1980: 640 KB RAM v počítači musí za každých okolností stačit, víc nebude třeba. (i když on to prý asi neřekl, no)

Kepler

Leda upgrade lidského mozku. Miniaturizace a kapacita paměťových médií se limitně blíží fyzikálním zákonům, takže žádné převratné médium už nečekám. Možná pičučinku o 100 TB velikosti zrnka máku, to bys opravdu chtěl?

aliendrone

Souhlas s cochee. Nejen že bude, ale dokonce něco vím i o jeho vlastnostech. Takže bude:

  1. mít větší kapacitu
  2. vyšší čtecí i záznamovou rychlost

Co se týká rozměrů, tak se nebude lišit po VNĚJŠÍ stránce s dnešními – ona už samotná flashka je „tak akorát“, na některé paměťovky aby šel člověk pomalu už s lupou a pinzetou (ergonomie).