Avatar uživatele
dgfdgf

Mohli byste mi prosím poslat odkaz ke stažení přehrávače filmů s vysokým rozlišení v počítači s Linuxem? Děkuji.

Při přehrávání ve VLC se mi filmy většinou sekaj. Někdy zapnu film a nemůžu se podívat ani na 5 vteřin filmu. V lepším případě film běží, ale furt se tam ukazujou, nejspíš se tomu říká, artefakty.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 684 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Na to je třeba něco extra? Já poslední dobou na vše používám VLC. V čem Ti nestačí?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Pokud ti VLC seká, tak to NEBUDE jím, ale tím, že:

  1. železo nestíhá v daném rozlišení > pořiď LEPŠÍ (výkonnější) HW či stahuj filmy v nižším rozlišení, popřípadě ve formátu s nízkou kompresí, abys mu výkonivě ulevil

NEBO

  1. nemáš dostatečnou podporu v ovladačích, (defaultní – legacy) nevyužívají vymožeností tvého HW. Zkus pokecat někde na fóru jak si pomoci se vsoji grafárnou (alternativy, i neoficiální).

VLC funguje dle mých zkuišeností DOBŘE. Pokud ale máš nějaký důvod instalovat jiný, tak VŘELE doporučuji stahovat z repozitáře tvého linuxového distra. (Jistě tam bude přehrávačů dost.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Stálo by za to napsat něco o aktuální konfiguraci. Možná někdo pomůže. Ale v tomhle případě možná bude lépe hledat na fórech, která se zabývají přímo tvou distribucí.
Konfigurace min: HW (CPU, RAM, Grafická karta), SW: Distribuce, příp. i verze, zda máš jádro sestaveno na míru nebo instalované s distribucí,… jaký balík kodeků (pokud jsou instalovány zvlášť)

Avatar uživatele
Dochy

Jo a samozřejmě i jaký film se snažíš přehrát a s jakým kódováním (ideálně na webu jsou nějké testovací vzorky pro free použití)

Avatar uživatele
dgfdgf

A potom mi eventuálně pomoc, jestli budu mít problém ho aktivovat?

Nový příspěvek