dgfdgf

Mohli byste mi prosím poslat odkaz ke stažení přehrávače filmů s vysokým rozlišení v počítači s Linuxem? Děkuji.

Při přehrávání ve VLC se mi filmy většinou sekaj. Někdy zapnu film a nemůžu se podívat ani na 5 vteřin filmu. V lepším případě film běží, ale furt se tam ukazujou, nejspíš se tomu říká, artefakty.

Nejlepší odpověď
Dochy

Na to je třeba něco extra? Já poslední dobou na vše používám VLC. V čem Ti nestačí?

Další odpovědi
aliendrone

Pokud ti VLC seká, tak to NEBUDE jím, ale tím, že:

  1. železo nestíhá v daném rozlišení > pořiď LEPŠÍ (výkonnější) HW či stahuj filmy v nižším rozlišení, popřípadě ve formátu s nízkou kompresí, abys mu výkonivě ulevil

NEBO

  1. nemáš dostatečnou podporu v ovladačích, (defaultní – legacy) nevyužívají vymožeností tvého HW. Zkus pokecat někde na fóru jak si pomoci se vsoji grafárnou (alternativy, i neoficiální).

VLC funguje dle mých zkuišeností DOBŘE. Pokud ale máš nějaký důvod instalovat jiný, tak VŘELE doporučuji stahovat z repozitáře tvého linuxového distra. (Jistě tam bude přehrávačů dost.)

Dochy

Stálo by za to napsat něco o aktuální konfiguraci. Možná někdo pomůže. Ale v tomhle případě možná bude lépe hledat na fórech, která se zabývají přímo tvou distribucí.
Konfigurace min: HW (CPU, RAM, Grafická karta), SW: Distribuce, příp. i verze, zda máš jádro sestaveno na míru nebo instalované s distribucí,… jaký balík kodeků (pokud jsou instalovány zvlášť)

Dochy

Jo a samozřejmě i jaký film se snažíš přehrát a s jakým kódováním (ideálně na webu jsou nějké testovací vzorky pro free použití)

dgfdgf

A potom mi eventuálně pomoc, jestli budu mít problém ho aktivovat?