dubinka2

Moc vás prosím,jak má znít žádost o právníka zdarma,jsem svob.matka a otec se odvolal ohled.alimentů,co mě čeká ještě…

Jsem svobodná matka a už nám proběhl soud ohledně zvýšení alimentůod požádání mu to zvedly a zbytek jsem chtěla zpětně,ale otci se to nelíbilo a odvolal se,nemám na právníka,jak o něj mám zažádat a co mě vše ještě čeká,už jsem si myslela,že to vše zkončilo,otec nehradí nic malému ,ano oblečení ani kroužky ve škole,vše je jen na mě,podnikání pozastavil a udal,že má jen 6700 za sprostředkování a jinak firma jejich a jeho přítelkyně je jen na ní,ona na mateřské podniká a on vše pozastavil,platí 20000měs.za hypotéku a inkaso,a on prý nic,jak je možné,že soud nevidí,že to je jen a pouze aby se vyhnul placení alimentů,ty mi chodí až 5měs.se zpožděním a také se nic neděje,teď se odvolal a stejně má už dluh za 2 a půl měsíce…kde jsou zákony pro maminky a jak se maminky mohou bránit…děkuji moc už ze všeho zklamaná a unavená Lenka Dubová

Nejlepší odpověď
elektrikář

Zajít k soudu tam vám zdělí který právník děla bezplatné porady u advokátní poradny mají také takovou službu. Hodně štěstí.

Další odpovědi
Miroslavst

Je mi líto, ale má odpověď bude jak bych to nazval-ze života, prostě realita a sviňárna v jednom.
Jestliže manžel uvádí a toto i dokládá, že má jen 6700,–Kč bohužel to je málo na jakoukoli platbu. Že má vše jeho přítelkyně, je sice do očí bijící, ale bohužel je to tak a každý použije veškeré prostředky jak docílit všeho ve svůj prospěch. Bohužel zákony jsou takové. Jen příklad: pomalu krachující podnikatel si jede v bavoráku a kožené bundě pro dávky a pak ještě zajede na finančák, že bohužel mu nezbývá na placení daní a žádá o prominutí.
No, vraťme se k vám: Co se týče právníka, ano na soudě vám sdělí kde a který právník zastupuje zdarma, ale má to jeden háček. On je placený státem a nic z toho nemá. Pokud si vezmete komerčního právníka, je sice drahý, ale z úspěchu má svoje, takže se snaží, aby to dopadlo pro něj, tedy pro vás dobře. Nechám na vašem zvážení, zda právník zdarma nebo zaplatit a mít větší šanci. Ano, abych nekřivdil všem. I mezi těmi zdarma se najdou vyjímky, kteří jdou po blahu klienta za málo peněz, ale opravdu to jsou vyjímky.