Miroslavst -brigáda- hod.mzda a příplatky

upřesňuji svůj dotaz, proč mám ze mzdy 70 Kč/hod, pouze 48 Kč/hod. čistého,prý uplatňuji nárok na slevu u svého zaměstnavatele, takže to má být podle nich ten důvod proč tak málo,za práci o víkendech nemám příplatky,a tudíž nemám ani 100% za svátek, takže proč, děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, zaměstnavatel má pravdu v tom, že odpočet se dá uplatit pouze u toho zaměstnavatele, u kterého jste podepsal prohlášení (jedná se o odpočet 2070,–Kč na daních měsíčně), případně další na děti, manželku bez příjmů apod.
Co se týče příplatků, tak to je protizákonné, jelikož na příplatek za práci o víkendech je nárok. Bohužel kde není žalobce, není soudce a toho mnozí zaměstnavatelé využívají.
Ptáte se proč? Má odpověď je jednoduchá: Protože si nikde nestěžujete. Jenže má to i druhou stranu mince. Stěžujte si, máte na to právo, ale nikde není psáno, že máte právo na tu práci. Takže asi tak nějak.

Další odpovědi
Jambalaya

Předpokládám, že máte-li vedlejší pracovní poměr za 70 Kč/hod, ani příjem z vašeho hlavného zaměstnání nebude nejvyšší. Podejte na konci zdaňovacího období daňové přiznání a bude vám alespoň vrácena daň, kterou vám u vedlejšáku strhávají, neboť nemáte podepsané prohlášení poplatníka. Na příplatky za práci ve svátek máte samozřejmě nárok na 100% navíc. Příplatek za soboty a neděle není stanoven zákonem, na ten nárok nemáte, neupravuje-li to zaměstnavatel interním předpisem.

člověk

prostě takový je život,odvody ze mzdy jsou poviné,a musíš si zviknout,že práce je těžká,nejen tělesně

NickD

Bohužel jsou zloději i mezi zaměstnavateli a „krize“ jim jen nahrává…