hniz

Měla by se omezit moc médií?

Média mají velkou moc,atak se ptám jestli by se nějak měla omezit?A jak?…

Nejlepší odpověď
annas

Zajímají-li vás další názory na média, zkuste si projít odkaz na mou otázku.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-podle-vas-vic-plati-ze-hlas-medii-je-hlasem-lidu-nebo-hlasem-bozim

Co podle vás víc platí, že „hlas médií je hlasem lidu, nebo hlasem božím“?

Byla by neexistence veřejného zájmu společnosti o média ku prospěchu nebo spíše ke škodě?

Média jsou přece na jedné straně produktem společnosti, na straně druhé ve společnosti sama působí í a zprostředkovávají její obraz. Svoboda projevu je jedním ze základních znaků demokratické společnosti, tedy i svobody médií.

Podstatnou roli pro novináře a ostatní sdělovací prostředky, tedy pro to, co mohou nebo nemohou zveřejnit, by měl hrát etický kodex .Média by si měla uvědomovat, kde je hranice mezi svobodou projevu, etikou a veřejným zájmem, zda často nejde o porušení práva soukromých osob.

Je přání vědět totéž co právo nebo potřeba vědět? Domnívám se, že by stačilo, kdyby všichni dodržovat etický kodex …

Další odpovědi
zjentek

není to tak nemožné.. Stačí, když sebereš národu z levé ruky pivo, z pravé klobásku a rozšlapeš ovladač, který se válí celý mastný na tácku před nimi. Ta většina tě asi ušlape, ale je to paradox, protože právě tito lidé chtějí pořád dokola odpovědi, jak to, že jsou tak snadno manipulovatelní )

Drap

Neni k tomu ani vůle. Media jsou ovládány penězi jistých skupin, a tak je logické, že v jejich zájmu i pracují.

huxa

Média nemají moc, pouze tě o něčem (ne)informují, takže jakou mají nad tebou moc závisí jen a jen na tobě.

led

Vo všeobecnosti nie, tak ako nemožno potlačiť u ľudí „hlad“ po informáciách.
Nezávislé médiá nejestvujú. Vždy su závislé na svojich majiteľoch. Omeziť moc niektorého média teda možno len omezením moci jeho vlastníka.

Frofo

Podle mě nemají moc jako moc, ale mohou s námi dobře manipulovat.. Ukazují například pohledy na věc z ‚jiných úhlů‘..