annas

Co podle vás víc platí, že „hlas médií je hlasem lidu, nebo hlasem božím“?

„Nejste-li opatrní, média vás naučí nenávidět lidi, kteří jsou utlačovaní, a naučí vás milovat ty, kteří utlačují“.
(Malcolm X., bojovník za práva černochů).

Nejlepší odpověď
tom004

Ani jedno.Pro média,a nejen pro ně,platí,„koho chleba jíš,........“. Pravdivé informace většinou uveřejní jenom když u nich dojde k „informačnímu šu­mu“.

Další odpovědi
mosoj

Ne nadarmo se tisku říkalo sedmá velmoc !!

Může být svoboda projevu jakákoliv, pokud vás nebudou publikovat a prezentovat v masmédiích, jste na tom stejně jako za komunistů. Takže kde je demokracie !!! Žádnou nevidím !! Zkuste publikovat, jestli vás zveřejní !! Potom se zamyslete kdo o tom rozhoduje.
Patřím mezi ty kteří si nenechají zamáznout hubu možností cestovat. To vás neuživí !!!!!!

anonym

Originál zní Vox populi, vox Dei (čili hlas lidu, hlas Boží). V anglofonním tisku se první částí označují ankety mezi řadovými občany. – viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vox_po­puli,_vox_Dei
Výrok Malcolma je naproti tomu autentický a je podložen osobní trpkou zkušeností.
Ostatně už tady bylo řečeno, že v média jsou byznys s ročním obratem 65 miliard Kč (v ČR). Takže by se spíše dalo aplikovat, že hlas médií je hlasem mocných lobby, majitelů a politické manipulace.
Textace otázky (kterou led shovívavě uznala jako citát), je pouhé překroucení a dezinterpretace, i kdyby se bralo jako účelový sarkasmus, je jasné, že nemůže platit ani jedno, ani druhé.
Nebo že by opět manipulace a selektivní vidění jako v odkazu?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/novy-cesky-vyraz

led

Citát Malcolma sa zakladá na dlhoročných skúsenostiach s médiami. Je pravda, že médiá dokážu veľmi ovplyvniť myslenie ľudí.
Váš citát ""hlas médií je hlasem lidu, nebo hlasem božím"" nie je pravdivý ani v jednej variante. Ale, žiaľ, než sa hlas ľudu dostane na miesto určenia, je skreslený tak veľmi, že už nie je ani hlas ľudu, ale len skupiny tlmočníkov hlasu.

Drap

Spíše musím souhlasit s Melcolmem. Media jsou zvláštní kategorie mezi nebem a zemí

anonym

Média jsou nástrojem k ovládání masy lidu. Na Internetu nalezneme pravdu, lež a domněnky. Když se stádu lidí ohlásí lež, lidé jdou směrem ke lži. Někteří se na chvíli odkloní, aby našli lepší informaci o lživé pravdě. Někteří se vrátí k houfu do bezpečí. Někteří mají výsostná práva znát pravdu, mají dobrou paměť, takže jim nedělá potíže konfrontovat novou lež se svými zkušenostmi a tím co znají. Takovým čest.
Ovšem Vaše otázka je trochu degradována popisem otázky, proto jsem nemohl odpovědět okamžitě, ale až poté co jsem zjistil jak s Vámi dr.Axl manipuluje. A nejen Vámi. Bůh podle Bible hovoří jinak, nenajdeme ho ve hřmění, v rachotu nebo střelbě, tím spíše těžko bude promlouvat skrz média. Média jsou lidským nástrojem a mluví v nich lidé. Záleží co je myšleno „hlasem lidu“. Když nesděluji nic a žádná informace se ke mě nedostane, není to můj hlas. Ale vzpomněl jsem si, že ve Starém zákoně Bůh promluvil hlasem osla. Takže je možné, že Vám neodpověděl hlas lidu, ale Bůh skrze osla.