ElonMusk

Mažou se nahlášené odpovědi automaticky, nebo je manuálně kontroluje administrátor?

Do zpráv mi přišlo následující:

"váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Jakeše do koše! A to navždy!
Tento vrah mi scházet nebude.
Z důvodu: Vulgarity, urážky, hrubé nebo nevhodné chování."

Následně jsem zjistil, že můj příspěvek byl skutečně smazán. Proto mě zajímá, zda se nahlášené odpovědi smažou automaticky. Nechce se mi věřit, že by byl příspěvek smazán administrátorem. Jediná možnost, která mě napadá, že by šlo o administrátora velmi mladého (řekněme pod 7 let věku) nebo historie neznalého (imigranta z Afriky apod).

Nerozumím totiž tomu, co je na mé odpovědi vulgárního nebo hrubého. Pokud si moji odpověď rozebereme – „Jakeše do koše! A to navždy!“ – to není potřeba rozebírat. Jakeš byl komunistický grázl. Toto heslo skandovaly tisíce lidí. „Tento vrah mi scházet nebude.“ – Subjektivní názor, na který mám dle mezinárodních úmluv přijatých dle čl. 10a Ústavy ČR, evropského práva a českého ústavního pořádku právo. Trestní zákoník tím neporušuji, nikoho nenavádím ke spáchání TČ ani jej nepáchám ve stádiu pokusu. Tudíž příspěvek aplikovatelný jako odpověď na diskuzní forum/server typu Odpovědi. Doufám, že nemusím připomínat, jak krvavé ruce Jakeš měl, a kolik životů za minulého režimu, jeho přičiněním, BEZDŮVODNĚ vyhaslo. Tak vypadá vulgární a nevhodné chování!

Pro mladší ročníky si ještě dovolím dvě poznámky:

  1. Když přišli Nacisti do jihočeské vesnice, kde žili moji prarodiče, požadovali jídlo a další věci. Nacista dal prarodičům výměnou zlaté hodinky. Ty v rodině dodnes máme. Když přišel po válce „osvoboditel“ Rus, vzal moji babičku za nohu (tehdy byla ještě batole), a prarodičům řekl, ať vydají jídlo a všechen dobytek, nebo ji pustí na zem. Když Rusákům vydali vše co měli, a Rusáci odešli s jejich dobytkem, tak později našli jejich krávy a koně zastřelený na poli za vesnicí. Pradědu potom zabili při těžbě v dolech, statek mu sebrali. A tyto sv**ě tu vládli desítky let, a Jakeš byl po určitou dobu jejich hlavou. Moji rodiče strávili velkou část života opravou zničeného statku, když jim byl navrácen, potom co jsme se těch zlodějů zbavili.
  2. Když 17. 11. 1939 začali Němci obsazovat Prahu, šli také na Právnickou fakultu UK. Profesor Bedřich Hrozný je zastavil před vchodem s tím, ať mu zavolají jejich velitele. Ti (ozbrojení samopaly) uposlechli (!) a zavolali svého Gruppenfuhrera. Prof. Hrozný mu sdělil, že dle platných zákonů není policie ani armáda oprávněna vstoupit na akademickou půdu bez jeho svolení nebo svolení určených orgánů. Gruppenfuhrer namítal „Aber..“, B. Hrozný jej zastavil „Kein aber!“ Nacisti jej tedy uposlechli (v době okupace!), a studenti z fakulty měli ještě čas uprchnout přes chodbu ve sklepení. Ordnung muss sein. Když přišli Rusáci, tak začali hlava nehlava střílet do budíků (neznali je) a lidí.

Suma sumárum mám z přirozenoprávního i pozitivněprávního hlediska plné právo na publikaci dané odpovědi, která mi byla smazána. Uvědomuji si, že se jedná o soukromoprávní server a administrátor má v plné diskreci rozhodnutí, zda příspěvek smaže či nikoliv, a samozřejmě mi to ani v zásadě nevadí, že mi tu nějaký duševní mrzák nahlásil příspěvek a nepovažuji to za osobní újmu. Berte to jen jako poznámku k fungování tohoto serveru.

Nejlepší odpověď
anonym

To, že se zde Rus choval neohrabaně je logické, nepřijel osvobodit, ale okupovat.

Další odpovědi
Kepler

Pokud je příspěvek nahlášen, pak se jen skryje. Tak může učinit pouze zlatý nebo stříbrný uživatel. Teoreticky je na adminovi, aby jej posoudil a případně vrátil. Prakticky na to kašle.

da ny

V naší rodině jsou zkušenosti opačné.
Němci si v JČ vzali, co chtěli se samopaly v ruce, bez náhrady.
V celé vsi se dávaly „dávky“ dohromady a děda (jediný, kdo uměl německy) jim vždy, vše musel odvézt. Pravda, 1× se stalo, že ho poslali s 1 krávou zpět, když řekl, že má doma 5 dětí a není sedlák, ale chalupník.
Rusové nevzali nikomu nic. Chtěli „jen vodku“
Jinde velitel „provinilého“ ruského vojáka sám, bez milosti zastřelil..
Co dělala elitní armáda USA, po odchodu frontového vojska v Plzni (hlavně před svým odchodem) přece víme…
Každý má jiné zkušenosti.
Napadlo Vás, že třeba nejaký Čech prarodiče Rusům „udal“? Oni dosrali hodinky (spolupracovali?). Zatím co jemu jiní/stejní Němci dobytek jen odvedli?
Vše je v člověku, ať je žlutý, modrý nebo fialový.
Vojáci se dopouštěli a dopouštějí „zvěrstev“ různého typu všude na světě.

Admin by měl nahlášenou otázku/odpověď posoudit.
Několikrát se mi stalo, že nahlášenou odpověď mi vrátil zpět (je to více než rok).

Hufnágl

Chceš tím říct, že Jižní Čechy osvobozovali Sověti, kteří měli údajně ohrožovat život batoleti? Neměli ti údajní vojáci na mundúrech výložky US-army? A Sověti byli na našem území v době 17.11.1939, potažmo v Praze?

anonym

da ny: Váš příběh ovšem neospravedlňuje chování Rusů a komunistů. I nám komunisté sebrali pole a belidsky chovali. Před nimi nám na to nikdo nesáhl.

Hufnágl

Da ny
Kdybych mohl, dám vám nominaci. Máte pravdu, to je bez diskuzí.

anonym

Naopak, diskutujme. My máme zase negativní zkušenosti.