alena1

Mateřska dovolena, jak je to finančně?

prosim vás muže bejt mateřska dovolena 1-rok nebo 2.plat mam 20000 hrubého,­.kolik zato dostanu,děkuji
Doplňuji:
měla bych rodit na podzim 2011 roku,

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To se nedá z určitostí dnes říci, jelikož v průběhu roku může dojít k novele a to v rámci úsporných balíčků.
Divné mi však příjde to, že ať počítám jak počítám, tak porod na podzim roku 2011 je nějak daleko. Přijde mi to tak, že spíše počítáš s tím, že podle toho jak dopadne odpověď tak to dnes „rozjedeš“.

Další odpovědi
iwetax

V práci musíte být zaměstnaná 280dní aby nárok vznikl. S tímto platem dostanete slušnou mateřskou , nastupuje se 6.týdnů před porodem a trvá cca do 5měsce věku dítěte. Pak si můžete zvolit 2.letou variantu to je asi 11.000kč Nárok máte už od 16.000kč hrubého

Více na:http://www.ba­byonline.cz/te­hotenstvi/mater­ska-dovolena.html