dudu

Máte zkušenost s internetem v mobilu?

Dnes jsem na zkoušku aktivoval u Vodafone službu internet v mobilu na den. Pevná a konečná cena na den je 17 korun s neomezeným přenosem dat až do výše 5Mb/den (tomu až tak docela nerozumím), přičemž čas se počítá od okamžiku připojení. Chtěl bych to vyzkoušet současně s možností, o které zde bylo nedávno hovořeno, a sice použít mobil jako modem k počítači. Jak prosím postupovat?, propojit Ntb přes USB a jak dále…? Můžete poradit? Přes víkend býváme na chalupě a zřizovat stabilnější přípojku by se asi nevyplatilo. Co na to zkušení harcovníci?
Doplňuji:
no jo, ale Kropítko hovoří o instalačním CD, nic takového nemám, asi si to představuji moc jednoduše?

Nejlepší odpověď
kropitko

Používám telefon jako modem,mě to stačí,rychlost minimální. Záleží také na tom,kde máte chatu,aby tam bylo vůbec nějaké pokrytí. Jinak já to mám od O2 platím 150,–kč + normální paušál na telefonování. No a funguje to tak,že připojíte telefon pomocí kabelu USB,nebo bluethoot,nebo infraportu. Do počítače vložíte instalační CD,které Vás provede připojením,no a pak jste na netu.
Doplňuji:
to mosoj-Mluvím o mobilu,mám ho propojený přes USB,normálně na internet to stačí,horší je to když něco stahuji,tak teď jsem si třeba stahovala film,měl 1,5 Giga,stahovala jsem to cca 5 hodin,ale jak píšu,na normální kravinky to stačí bohatě. No jinak..dudu,ne každý telefon na to funguje,na to se budete muset někoho zeptat,já používám Sony Ericsson 902,před tím jsem měla Nokii 6220 a N70,na ty to šlo taky.

Další odpovědi
mosoj

Těch 5 MB není moc. Ale na odpovědi by to mohlo stačit. Zde je pouze jednoduchý text.
Jen pro představu 5 MB je tak jedna fotka v plném rozlišení. Ty se ale na inetu běžně nevyskytují. Nyní již vím proč mi kolegové nadávají když dám na inet fotku 500 kB. Pomalé a ještě velké. Ale asi jiné řešení na tu chalupu nenajdeš.

kropítko : Mluvíš o mobilu nebo pevné lince. Docela mě to zajímá.
Doplňuji:
A ještě, jakou máš rychlost připojení. Ne tu komerční, ale skutečně změřenou.

kočíčí

Odpovím ti na to lépe až příjde přítel mám to,mě to stačí,je to pomalé později se ozvu ahojky
Doplňuji:
Takže je to přesně jak píše kropítko měj se

kropitko

460 kb/s mi to píše,ale ani to to nebude..:-)