tvaruzekcz

Máte už někdo doma solární multifunkční zařízení pro případ „blackoutu“ nebo kolapsu společnosti?

Jste připraveni?

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/uplny-vypadek-elektriny-v-libanonu-dosly-zasoby-paliva-177422

Doporučené vlastnosti zařízení pro případné zájemce:
FM a AM rádio, zobrazovaní času na displeji, svítilna (včetně funkce SOS morseovky), napájení přes solární panel či prostřednictvím dynamo kliky, zabudovaná lithium-iontová baterie s možností posloužit i jako powerbanka (port USB) a především ultrazvuková píšťalka na psy.

Odpovědi
elkon

Rádio ti domácnost nezachrání a solární panely ( +další zařízení), by musely mít značný výkon, aby to stačilo na víc než k svícení.

zjentek

Při kolapsu společnosti není žádné „doma“.

JežíšKristus

Tak dnes mají lidé své vlastní energetické zdroje. Těžko říct, kdo v době solárních panelů ještě platí za elektřinu.
V ČR probíhá již druhé kolo vládní podpory solárních panelů, proto je vidíme v satelitech na každém druhém domě, neboť jsou za hubičku…
https://novaze­lenausporam.cz/

tvaruzekcz

@elkon Rádio je důležité, aby si věděl co se děje. Solární zařízení o nízkém výkonu je k přežití ideální už jenom z toho důvodu, že nutí dotyčného nedělat „blbosti“ a přemýšlet – na rozdíl od těch, kteří by si chtěli v podobné situaci doma svítit a ještě ohřívat jídlo na indukčním sporáku – v lepším případě přijde podobný jedinec o svůj zdroj a v tom horším o svůj život :)