_136

Máte tady někdo zkušenosti s podvodnými a falešnými e-maily?

Četl jsem po internetu hodně diskuzí o podvodných e-mailech co se tyče seznamování,dě­dictví a od bank a jiných. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Hlada

Ano, dostal jsem jich nepočítaně.
Dokonce znám ženu, která ve vší vážnosti uvažovala o poskytnutí účtu na dědictví, dvě jiné zase zaplatily po šedesáti tisících vysněnému americkému důstojníkovi a o těch, které platí každoročně přes dva tisíce jakési cizí seznamce jsou na jiné diskuzi celá vlákna.
Je třeba zdůraznit a podtrhnout, že člověku se zdravým úsudkem žádné nebezpečí nehrozí.

Gonfaloniér

Takových emailů mi přišlo… A na fb taky, pozvánky do podvodných stránek, kde se „soutěží,“ hlavně posílají peníze, zadávají se bankovní údaje.,..

Drap

Takovou zkušnost má snad každý, kdo se alespoň občas pohybuje na netu.

cochee

Denně je dostávám do téměř všech svých emailových schránek. Jsou k smíchu. Tedy mě určitě, poznám je spolehlivě jak falešnou osmikorunu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

hlada, cochee: pánové, přeji vám, aby vám vaše sebevědomí vydrželo, resp. doporučuju problém nezlehčovat. Už jsem vidět tak kvalitní phishing, že jeho úspěšnost fakt nebyla zanedbatelná …

cochee

Je mi líto, ale problém je v tom slovním spojení „problém nezlehčovat.“ Pro mě to žádný problém nepředstavuje, nemohu ho proto zlehčovat.

Dochy

😉 Jojo taky jsem si říkal. Mám známou (a jinak docela šikovnou a spolehlivou) která naletěla. Jako účetní poslala někam firemní prachy na „urgentní“ žádost „šéfa“ ☹ A pokud vím, nešlo o pitomých pár tisíc ☹