Avatar uživatele
_136

Máte tady někdo zkušenosti s podvodnými a falešnými e-maily?

Četl jsem po internetu hodně diskuzí o podvodných e-mailech co se tyče seznamování,dě­dictví a od bank a jiných. Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 0 před 1242 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Ano, dostal jsem jich nepočítaně.
Dokonce znám ženu, která ve vší vážnosti uvažovala o poskytnutí účtu na dědictví, dvě jiné zase zaplatily po šedesáti tisících vysněnému americkému důstojníkovi a o těch, které platí každoročně přes dva tisíce jakési cizí seznamce jsou na jiné diskuzi celá vlákna.
Je třeba zdůraznit a podtrhnout, že člověku se zdravým úsudkem žádné nebezpečí nehrozí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gonfaloniér

Takových emailů mi přišlo… A na fb taky, pozvánky do podvodných stránek, kde se „soutěží,“ hlavně posílají peníze, zadávají se bankovní údaje.,..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Takovou zkušnost má snad každý, kdo se alespoň občas pohybuje na netu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Denně je dostávám do téměř všech svých emailových schránek. Jsou k smíchu. Tedy mě určitě, poznám je spolehlivě jak falešnou osmikorunu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

hlada, cochee: pánové, přeji vám, aby vám vaše sebevědomí vydrželo, resp. doporučuju problém nezlehčovat. Už jsem vidět tak kvalitní phishing, že jeho úspěšnost fakt nebyla zanedbatelná …

před 1241 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Je mi líto, ale problém je v tom slovním spojení „problém nezlehčovat.“ Pro mě to žádný problém nepředstavuje, nemohu ho proto zlehčovat.

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

😉 Jojo taky jsem si říkal. Mám známou (a jinak docela šikovnou a spolehlivou) která naletěla. Jako účetní poslala někam firemní prachy na „urgentní“ žádost „šéfa“ ☹ A pokud vím, nešlo o pitomých pár tisíc ☹

před 1241 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek