tomasstir325

Máte raději kompakty nebo zrcadlovky?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Obé. Otázka je divná.

Další odpovědi
mosoj

Kristepane, knedlík už nic nepiš.

Emefej

Fotografuji zrcadlovkou, ale i kompakt může být pro někoho dobrá volba. Záleží na tom, pro jaké účely fotografuješ.

Lamalam

Kompakt jsem měla ráda, když jsem neměla zrcadlovku. Dnes mám raději zrcadlovku.

honza19hk

mám oboje,ono záleží co chceš fotit a v jaké kvalitě,zas někdy stačí kompakt,kdo by se tahal třeba na kole nebo běžkách se zrcadlovkou.

Poklička

Ja mam rad Oba.

knedlik123

Zrcadlovky uz neexistuji, nebot je na displeji videt vse 1:1 jako u zrcadlovky. Driv byly pruhledaky velmi podradny zpusob foceni, nebot nebyly videt reflexy ( prdevsim od slunce) jako u zrc. -kde se daly „vykroutit“ z motivu mimo .
Doplňuji:

  • displeji kompaktu-

Krakis

Na každý snímek je lepší něco jinýho.Proč si myslíš,že se dělají kombinované foťáky? (zrcadlovka na kinofilm a digitál na paměťovku) To je to samí,jako v muzice.Někteří muzikanti používají lampová komba a zesilovače, a jiní ,,jedou''v po­lovodičích.(vý­konové tranzistory,in­tegráče)
P.S. s Mosojem plně souhlasím…

Hamon

Oba druhy jsou vhodné na něco jiného, takže dokud jsem fotil, používal jsem obojí – kompakt na momentky, zrcadlovku když bylo trochu víc času.
Mosoj, knedlik ma pravdu. Dneska už se zrcadlovky prakticky nedělají. Uvědom si, kam dopadá světlo a pochopíš.