Máte ponětí, jestli se snížila nehodovost po zavedení povinného celoročního svícení?

Nejlepší odpověď
dědapetr

U nás je to jedno,protože někteří řidiči jezdí jako hovada.A je jedno jestli se svítí nebo ne.Pro normální řidiče a lidi je to užitečné,rozeznají auto v pohybu a stojící.

Další odpovědi
ReHu

Nějak jsem to nesledovala, ale já svítila celý rok, ještě než to bylo povinné. A tak jsem zpočátku četla zahraniční statistiky a tam psali, že se snížila úmrtnost o cca 10%.
Ale v čechách.....tam je vše jinak ☹.

escrito

Je to k ničemu, v Rakousku to zrušili protože přibilo mrtvých motorkářů a více exhalací do ovzuší.

cukrar

Není taková statistika, páč se neeviduje zdali svítli či nesvítil…
ani to, že je(není) více motorkářů mrtvých.
Vše je jen na dohadech podložených tím, či oným zdůvodněním.