Zvědavý

Máte někdo zkušenosti se slunečními dioptrickými brýlemi?

Nosím dioptrické brýle a chci si koupit sluneční dioptrické. Nevím ale podle čeho ani ve které optice si je mám vybrat. Chci nějaké nepříliš drahé. Může mi někdo poradit ? Díky

Edison: že které optiky je máš prosím ?

Nejlepší odpověď
Edison

Já mám a jsem maximálně spokojenej. Ale co vybrat se poraď v optice. Je toho hodně, co se dá udělat ve velkym rozpětí cen a pro nejrůznější účely, od nejrůznějších výrobců. V optice Ti budou umět dobře poradit. Vyzkušeno.

Další odpovědi
Kepler

Nevím jaká je nabídka v současnosti, přesto předpokládám, že jsou stále k mání skla Heliovar. Jsou to samozatmavující se optická skla. Mají tu výhodu, že se dají používat i v málo osvětlených prostorách, kdy jsou bezbarvé a na sluníčku ztmavnou. Jsou sice o něco dražší, ale ne nějak tragicky.

reika

Doporučovala bych přidat si do těch dioptrických slunečních skel GRADÁL. To je přechod od nejtmavšího odstínu po nejsvětlejší. Mám ho poprvé a jsem moc spokojená. Vypadá to super.

Haning

Já mám zkušenost s optikou grandoptical na václavském náměstí. Minulý týden jsem si tam kupoval sluneční dioptrické brýle ve slevě. A jak teda píšou ostatní došel bych se zeptat do optiky aby vám poradili, je to lepší než shánět zkušenosti takhle na netu, oni tam vědí vždycky víc

Edison

Drivewear se jmenujou a dělali mi je tuším v… eifel optic… Ale znaj to leckde. Opravdu možností je hodně a jmenuje se to všeliak, podle výrobců.

Edison

Heliovary jsou hoooodně zastaralá technologie. Především byly pomalý. Dnes ty samozabarvovací jsou mnohem rychlejší a účinnější. Standardně jsou řešený vrstvou citlivou na UV, ty se moc nezabarvěj za sklem, a pak mohou mít vrstvu citlivou na normální sluneční světlo. Není ta účinná, ale ve spojení s tou citlivou na UV funguje skvěle. Navíc se vybavují polarizačním filtrem, který zase ale způsobí, že se nerozjasněj úplně a jistá míra šedého filtru zůstává. Běžná vlastnost polarizačního filtru. Takto vybavená skla jsou extra vhodné pro řidiče. Ale zase… už existují i novější technologie. Vývoj nezastavíš. Taky právě něco vybírám. Jako jedny z nejlepších jsou skla zeiss, hoya a další. Za peníze dokonce udělaj i vrstvy jaký chceš (a technologie umožňuje).