Avatar uživatele
Zvědavý

Máte někdo zkušenosti se slunečními dioptrickými brýlemi?

Nosím dioptrické brýle a chci si koupit sluneční dioptrické. Nevím ale podle čeho ani ve které optice si je mám vybrat. Chci nějaké nepříliš drahé. Může mi někdo poradit ? Díky

Edison: že které optiky je máš prosím ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já mám a jsem maximálně spokojenej. Ale co vybrat se poraď v optice. Je toho hodně, co se dá udělat ve velkym rozpětí cen a pro nejrůznější účely, od nejrůznějších výrobců. V optice Ti budou umět dobře poradit. Vyzkušeno.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Zvědavý Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím jaká je nabídka v současnosti, přesto předpokládám, že jsou stále k mání skla Heliovar. Jsou to samozatmavující se optická skla. Mají tu výhodu, že se dají používat i v málo osvětlených prostorách, kdy jsou bezbarvé a na sluníčku ztmavnou. Jsou sice o něco dražší, ale ne nějak tragicky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
reika

Doporučovala bych přidat si do těch dioptrických slunečních skel GRADÁL. To je přechod od nejtmavšího odstínu po nejsvětlejší. Mám ho poprvé a jsem moc spokojená. Vypadá to super.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Haning

Já mám zkušenost s optikou grandoptical na václavském náměstí. Minulý týden jsem si tam kupoval sluneční dioptrické brýle ve slevě. A jak teda píšou ostatní došel bych se zeptat do optiky aby vám poradili, je to lepší než shánět zkušenosti takhle na netu, oni tam vědí vždycky víc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Drivewear se jmenujou a dělali mi je tuším v… eifel optic… Ale znaj to leckde. Opravdu možností je hodně a jmenuje se to všeliak, podle výrobců.

před 2121 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Heliovary jsou hoooodně zastaralá technologie. Především byly pomalý. Dnes ty samozabarvovací jsou mnohem rychlejší a účinnější. Standardně jsou řešený vrstvou citlivou na UV, ty se moc nezabarvěj za sklem, a pak mohou mít vrstvu citlivou na normální sluneční světlo. Není ta účinná, ale ve spojení s tou citlivou na UV funguje skvěle. Navíc se vybavují polarizačním filtrem, který zase ale způsobí, že se nerozjasněj úplně a jistá míra šedého filtru zůstává. Běžná vlastnost polarizačního filtru. Takto vybavená skla jsou extra vhodné pro řidiče. Ale zase… už existují i novější technologie. Vývoj nezastavíš. Taky právě něco vybírám. Jako jedny z nejlepších jsou skla zeiss, hoya a další. Za peníze dokonce udělaj i vrstvy jaký chceš (a technologie umožňuje).

před 2124 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek